Resident Evil: Infinite Darkness je nový seriál od Netflixu

Resident Evil: Infinite Darkness bude novým seriálem, který připravuje online streamovací gigant Netflix. Ostatně ohledně série Resident Evil toho nebude zrovna málo ve filmovém a seriálovém průmyslu. Netflix kromě tohoto CGI filmu připravuje také hraný seriál a pak je tu také společnost Constantine Films, která hodlá natočit reboot filmové série.

Pojďme se prvně podívat na to, co nás čeká v Resident Evil: Infinite Darkness. V tomto případě půjde o animovaný seriál, který bude vytvořen za pomoci technologie CGI. Ve své podstatě tak bude tvořen podobně, jako je tomu u animací v samotných hrách Resident Evil. Hlavními postavami budou Leon Scott Kennedy a Claire Redfield.

Leon Scott Kennedy je znám pro své ústřední role v titulech Resident Evil 2, Resident Evil 4 a Resident Evil 6. Claire Redfield si ve videohrách střihla hlavní roli v Resident Evil 2, Resident Evil – Code: Veronica a Resident Evil: Revelations 2. Zatím nejsou známé detaily o příběhu, ale má být součástí celkového kánonu. Takže nevíme, zda bude seriál některým událostem předcházet nebo na ně navazovat. Podoba obou hlavních hrdinů je převzata z remaku hry Resident Evil 2, aby se fanoušci s postavami identifikovali.

Netflix popisuje Resident Evil: Infinite Darkness jako velmi hororový zážitek se spoustou akce. Seriál by dokonce měl univerzum Resident Evil ukázat v odlišném světle, než jsme byli doposud zvyklí. Animovanou sérii bude mít na starost Hiroyuki Kobayashi z Capcomu, který byl producentem u animovaných filmů Resident Evil: Degeneration, Resident Evil: Damnation, a Resident Evil: Vendetta. Resident Evil: Infinite Darkness bude dostupný v průběhu roku 2021.

 

Co se týče hraného seriálu, tak ten je zatím označován jako RESIDENT EVIL. Seriál bude hraný a nabídne celkem 8 hodinových epizod. Příběh by měl být zcela nový a nabídne dvě časové roviny. Jedna bude vyprávět příběh o tom, jak dcery Alberta Weskera žijí v New Raccoon City. Jade a Billie objeví otcovo tajemství, které může zničit svět. Druhá rovina pak vypráví příběh, který se odehrává zhruba 10 let poté. Na světě žije už jen 15 milionů lidí a zbytek tvoří 6 miliard zombií. Zde už bude pouze Jade a stále bude bojovat za přežití lidstva.

Jak se zdá, tak sérii Resident Evil se blýská na lepší časy. Původních 6 filmů natočil a sepsal Paul W.S. Anderson a hlavní roli si střihla Milla Jovovich. Aktuálně spolu připravují film Monster Hunter. Filmová série Resident Evil je nejvýdělečnější z těch, které byly kdy natočeny dle videoher. Společnost Capcom chystá na začátek roku Resident Evil 8: Village, který naváže na úspěšný Resident Evil 7: Biohazard.