Battlefield V již brzy vytáhne do boje proti Call of Duty

Před dvěma lety EA překvapilo tím, že odhalilo a vydalo Battlefield 1. Dva roky na to se jim čachry s číslováním zalíbily natolik, že byl letos odhalen Battlefield V neboli Battlefield 5. Pro mnohé hráče je určitě dobrou zprávou, že EA se rozhodlo zasazení konfliktů přesunout z první světové války do druhé. Pojďme se tedy mrknout na to, co nám Battlefield V nabídne.

Vzhůru do druhé světové války

Studio DICE slibuje, že nový Battlefield celou sérii posune mnohem dále, než tomu bylo dosud. Na to si rádi počkáme. Zasazení do druhé světové války nás trochu vrací ke kořenům celé série Battlefield. Ostatně úplně první hra byla Battlefield 1942 a cílem studia také je, trochu nostalgicky hráčům připomenout i začátky celé série.

Boje by měly pokrýt hlavně Evropu, kde došlo k mnoha silným bitvám. Čeká nás v rámci kampaně francouzský venkov, zasněžené Norsko či okupovaný Rotterdam. Podíváme se však i do severní Afriky. Tentokrát tak budou vyjmuty boje v Pacifiku. Zatímco konkurence v sérii Call of Duty již zcela ignoruje kampaně, tak Battlefield na ně nezanevřel. Stále je považuje za důležitou součást hry.

Takzvané War Stories budou opět vyprávět neohrožené osudy vojáků a mají nabídnout mnohem věrohodnější podání. Zatím se toho okolo kampaní ven příliš nedostalo, ale je jasné, že EA si hodlá tyto informace zatím držet pod pokličkou. Jen víme, že v rámci jednoho z nich se podíváme do zasněženého Norska, kde hlavní postavou bude bojující žena, která se snaží ochránit svou rodinu.

Třídy zůstanou zachovány

Co prý je pro studio klíčové, tak to je fakt, aby zůstaly zachovány základní hratelnostní prvky. Díky tomu tak nechybí stabilní čtveřice tříd – Medic, Scout, Assault a Support. Změny se však projeví v oblasti obnovení zdraví a munice. Hráč již nebude mít u sebe tolik munice k dispozici a zdraví se bude obnovovat jen do určité hodnoty. Zřejmě tak chtějí autoři předejít tomu, aby někteří hráči vydrželi na mapě déle, než je únosné. Každopádně zde nebudou chybět muniční ani zdravotní stanice u kterých bude moci být situace napravena.

Tvůrci také zapracovaly na systému zbraní. Dle všeho nás opět čeká tradiční střelba, nicméně jednotlivé zbraně mají mít mnohem větší rozdíly. Občas si totiž komunita stěžovala, že rozdíl mezi některými typy zbraní není zase tak markantní. Nově bude přidána možnost fortifikace, což znamená že hráč bude moci opevnit určitý bod, a to pytli s pískem nebo kulometnými hnízdy. To zní jako zajímavý způsob, jak hratelnost okořenit. Rychlost stavby takového opevnění bude záviset i na vaší třídě. Support tak bude schopen toto opevnění vytvořit v nejkratším čase.

Ve hře by měla být větší interakce s jednotlivými vojáky, což si během boje příliš nedokážeme představit, ale zřejmě je to myšleno zejména v rámci příběhových kampaní. Tvůrci chtějí docílit efektu, že jste skutečně ve válečném konfliktu a kolem vás nepobíhají jen tupé zombie bez života. Nebudou chybět také nové pohyby pro postavy a možnosti krytí či úhybů. Díky tomu se hra stane dynamičtější a pocit z pravé války bude větší než dříve.

Season Pass se konat nebude

Mnohé hráče zřejmě potěší fakt, že se Battlefield V zbavuje tradičního Season Passu. Veškerý obsah tak bude do hry dodáván zcela zdarma, což je pro hráče velmi dobrou zprávou. Komunita toto rozhodnutí jen vítá, neboť často docházelo k situacím, kdy majitelé DLC museli delší dobu čekat na spojení s jinými majiteli. Zkrátka a dobře se tento systém příliš nepovedl a komunita byla roztříštěna.

Na studio DICE a celou EA se strhla lavina stížností, kdy hráči odmítali uvěřit tomu, že ve hře budou aktivně bojující ženy, a to dokonce s mechanickými končetinami. DICE poněkud mrzí fakt, že hráči reagovali prvotně takto. Jejich cílem je nabídnout co nejlepší válečný zážitek, ale stejně jako v případě Battlefield 1 se nejedná o realistický konflikt. Hra sice z historie čerpá, co se dá, ale rozhodně si jde svou cestou a nabízí alternativní pohled na nejhrůznější konflikt v dějinách lidstva.

Battlefield V dorazí 20. listopadu pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Válka ještě nikdy nebyla drsnější!