PlayStation chce více netradičních her, jako The Last of Us 2

Hermen Hulst, který je momentálně šéfem PlayStation Studios se nechal slyšet, že v Sony chtějí více her, jako bylo The Last of Us Part II či God of War. Jejich cílem je stále přinášet pro PlayStation ty nejlepší, ale také nejodvážnější hry ve videoherním průmyslu. Sony hodlá i nadále podporovat jak velká, tak i malá studia, ale zejména jde o kvalitní tvorbu.

playstation

zdroj obrázku: Sony PlayStation

Už dříve Hulst potvrdil, že je ve vývoji přes 25 nových velkých titulů. Polovinou z nich jsou zcela nové značky. Kromě toho i nadále Sony podporuje externí studia, jako jsou například FromSoftware či Kojima Productions. Ačkoliv bylo nedávno uzavřeno Japan studio, tak se momentálně v Japonsku naplno otevírají možnosti pro Team Asobi, který má velké ambice.

„Budujeme Team Asobi pod vedením Nicolase Douceta. Lidé někdy zapomínají, že máme Polyphony Digital. Investujeme také do naší externí vývojářské skupiny sídlící v Tokiu, což je tým, jenž spolupracoval s firmami jako FromSoftware nebo Kojima Productions. To je naše dědictví. Je to stále naše součást. Milujeme japonské hry.“

Do budoucna můžeme očekávat více PC portů populárních PlayStation hitů. Sony však uklidňuje fanoušky PlayStationu, že ne všechny hry se na PC objeví, a navíc k tomu dojde až s výrazným zpožděním. Hlavním cílem společnosti je stále konzole PlayStation 5.

My jen dodáme, že čekáme na nějakou větší akci, kde by Sony ohledně PlayStation 5 oznámila nějaké nové hry či informace. V tuto chvíli víme jen o zlomku z chystaných her. Nově se spekuluje o tom, že na GamesComu by mohlo přijít oznámení exkluzivity od FromSoftware. Opět půjde o jejich typickou „souls“ hru, fanoušci ale nemají čekat Bloodborne 2. Jelikož se neplánuje hra Days Gone 2, tak se však mluví o tom, že studio Bend pracuje na zcela nové značce. A pak je tu kupříkladu divný Abandoned


Pokud chceš mít zprávy nejen o nových hrách od Sony, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.