PlayStation 5 zřejmě dostane vlastní DLSS a FSR

Aktualizace k 8.11. 10:05:

PlayStation 5 se neustále vylepšuje v rámci pravidelných updatů a jak se navíc ukazuje, tak se zřejmě chystají technologie podobné DLSS od Nvidie a FSR od AMD. V kostce se jedná o technologie, které umožňují takzvaně upscallovat rozlišení obrazu do vyšších hodnot na základě strojového učení. Rozlišení je tak uměle dopočítáno, aniž by to mělo výrazný dopad na samotný výkon.

Technologie by měly být určené jak pro klasické hry, tak pro novou generaci PlayStation VR. Díky úspoře výpočetního výkonu by se tak umožnilo vývojářům vytvářet ještě lepší a působivější herní zážitky. Navíc na profilu hlavního inženýra Sony, Andyho Bigose jsou uvedeny informace o tom, že pracoval na aplikaci, která umožňuje strojové učení a neuronové vykreslování grafiky v reálném čase pro PlayStation 5.


playstation5

zdroj obrázku: Sony PlayStation

Původní zpráva:

Sony stále přemýšlí nad tím, jak vylepšit konzoli PlayStation 5. Nedávno jsme se dočkali nového firmwaru, který umožnil připojit externí SSD, čímž dojde k zvýšení kapacity v konzoli. Rovněž bylo upraveno i uživatelské rozhraní a z naší osobní zkušenosti musíme uznat, že zejména sekce trofejí je mnohem lépe zpracována.

Hideki Nishino ze Sony nyní dodává, že tato vylepšení jsou pouze předvojem toho, co má v budoucnu přijít. Sony prý neustále přemýšlí nad tím, jak konzoli vylepšit. Kromě toho už mají spoustu nápadů, které by pro hráče mohli být nejen příjemné, ale i přínosné.

„Se systémem PS4 jsme se toho hodně naučili a stále se učíme z toho, jak hráči systém používají a jak samotné hry fungují. Víme, jaké funkce jsou oblíbené a jaké se používají. Před uvedením PS5 jsme měli obrovský seznam věcí, které jsme chtěli udělat. Vlastně jsme snili o tom, že budeme dělat na všech.

Na seznamu jsou zajímavé, vzrušující a fantastické nápady. Je toho hodně, o co komunita žádá. Na tomto seznamu pilně pracujeme a v budoucnu jich bude mnohem více. Dostáváme spoustu zpětné vazby od komunity prostřednictvím sociálních sítí nebo přímo z konzole, stejně jako od médií, od mé rodiny, od mých přátel. Naše aktualizace se netýkají pouze aktualizací firmwaru. Pokud se podíváte blíže na systém PS5, měníme chování uživatelského rozhraní poměrně často. Někdy provádíme přizpůsobení pro určitou skupinu lidí, abychom zjistili, jak se tyto funkce používají.“

Jak je vidět, tak Sony bude konzoli PS5 stále vylepšovat, abychom měli požitek z hraní co největší.


Pokud chceš mít zprávy nejen o konzoli PlayStation 5, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.