Nejlepší hry oznámené na E3 2021

E3 2021 je za námi a my se ohlížíme za tím, co nám vlastně přinesla. Vybrali jsme pro Tebe to nejzajímavější a zejména nové hry, které byly oznámeny v posledních dnech. Letos stejně jako v předchozích dvou letech se neúčastnila společnost Sony a celý velký event proběhl pouze v online formě.

Death Stranding Director’s Cut (PS5) - léto 2021

Potvrdily se spekulace o nové verzi hry Death Stranding. Zatím není známo, co by režisérská verze měla nabídnout navíc, ale předpokládá se, že kromě nového obsahu bude k dispozici také vylepšená grafická stránka pro konzoli PlayStation 5. Hideo Kojima potvrdil, že bližší informace bude mít k dispozici už brzy.

 

deathstranding

The Last Oricru (PS5 a XSX/S) - rok 2022

The Last Oricru je zcela novou českou hrou. Původně byla vyvíjena pod názvem Lost Hero a dostala tak nový název. Studio GoldKnights pracuje na tom, aby hra byla dostatečnou výzvou a půjde o mix středověkých reálií s futuristickými prvky. Na bližší detaily jsme určitě zvědaví, neboť jde o velmi ambiciózní titul. Vydání hry má na starost Prime Matter a hra vyjde příští rok.

Kingdom Come: Deliverance (Nintendo Switch) - bude upřesněno

Oblíbené středověké RPG Kingdom Come: Deliverance z našich luhů a hájů se zatím nedočkalo pokračování, jak už se dlouhou dobu spekuluje, ale dočká se vydání na další platformě. Tentokrát dojde na hráče s konzolí Nintendo Switch. S Jindrou si tak užiješ český středověk například při cestě autobusem, autem nebo na dovolené. To je super ne? Datum vydání bude upřesněno.

Echoes of the End (PS5 a XSX/S) - bude upřesněno

Islandští Myrkur Games už delší dobu lákali na svou ambiciózní hru pro konzole nové generace a dočkali jsme se. Zatím má hra prozatimní název Echoes of the End a půjde o akční adventuru, která je zasazena do fantastického světa. Hlavní postavou bude bojovnice Ryn, která umí ničit, ale také manipulovat s hmotou. Titul zatím nemá konkrétní datum vydání, ale svým technickým zpracováním rozhodně zaujme.

Elden Ring (PS4, PS5, XONE a XSX/S) - 21. ledna 2022

Hra Elden Ring byla oznámena už před dvěma lety, ale poté se po ní slehla zem. Tvůrci na ní však aktivně pracovali a nyní nabídli první záběry přímo ze hry. Titul je dokonalou kombinací toho nejlepšího z Dark Souls, Bloodborne a Sekiro: Shadows Die Twice. O příběhové pozadí se navíc stará tvůrce Hry o Trůny George R.R. Martin. Tahle pecka nás čeká už koncem ledna příštího roku!

 

Mario + Rabbids Sparks of Hope (Nintendo Switch) - rok 2022

Jedno z největších překvapení letošní E3. Mario a králíci se utkají znovu. Tahle vynikající tahová strategie dostává pokračování s názvem Mario + Rabbids Sparks of Hope. Tentokrát nepůjde o záchranu Houbového království, ale vydáš se na své lodi do vesmíru a budeš zachraňovat různé planety. Hra nabídne volnější pohyb v soubojích, kdy už nebude využívat klasické čtvercové sítě. Mario a králíci dorazí už příští rok pro Nintendo Switch.

 

Avatar: Frontiers of Pandora (PlayStation 5 a XSX/S) - rok 2022

Ubisoft připravuje licencovaný titul ze světa Avatara. Ten nese podtitul Frontiers of Pandora a zatím si budeme muset počkat na bližší informace. Hra by však měla nabídnout pohled z první osoby a nebude chybět ani otevřený svět. Ty se zhostíš role jednoho z Na’vi a budeš prožívat různá dobrodružství na Pandoře.

 

Godfall (PS4) - rok 2021

Poněkud překvapivé bylo oznámení hry Godfall pro PlayStation 4. Ta původně vyšla jako exkluzivní titul pro PlayStation 5 a nyní dorazí i na starší generaci. Je to zřejmě dáno velkým nedostatkem next-gen konzolí. Tvým úkolem bude porazit v tomto RPG svého bratra Macrose, který hodlá uchvátit celý svět. To však nemůžete dopustit a jako poslední záchrana se vydáváte na přímý souboj.

Starfield (XSX/S) - 11. listopadu 2022

Starfield byl Bethesdou představen už před pár lety, jenže až po hře Fallout 4 se dostal do aktivního vývoje. Titul je prezentován jako vesmírný Skyrim. Hráč tak bude mít ohromnou svobodu v tom, kam se v rámci vesmíru vydá a co bude plnit. Bethesda se navíc chlubí tím, že se jedná o zcela novou značku za posledních 25 let z jejich produkce. Hra dorazí už příští rok pro konzole Xbox.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl (XSX/S) - 28. dubna 2022

Druhý S.T.A.L.K.E.R. je pro mnohé vymodlenou hrou. Na pokračování se čeká už téměř 15 let, ale nakonec se hráčům přání splní. Stalkeři budou moci znovu vyrazit do Zóny a budou je tam čekat nová nebezpečí. Byl představen první gameplay, který dokládá, že hra vypadá doslova úchvatně. O příběhu toho není příliš známo, ale hra by se měla odehrávat roky po prvním dějství. Hra je zatím v plánu na konzole Xbox, ale později by měla dorazit i na PlayStation. Na Xbox dorazí už v dubnu příštího roku.

 

Contraband (XSX/S) - rok 2022

Nově představená hra Contraband je od studia Avalanche. Půjde o kooperativní ráj pro pašeráky, zasazený do prostředí fiktivního státu Bayan v 70. letech 20. století. Více nám představeno zatím nebylo, ale je potřeba uznat, že zasazení je velmi netradiční a mohl by se urodit skvělý multiplayerový titul.

Battlefield 2042 (PS4, PS5, XONE a XSX/S) - 22. října 2021

Na Batttlefield 2042 jsme si museli počkat delší dobu, ale vyplatilo se. Tvůrci nabídnou zatím největší bojiště, jaké jsme v dějinách série mohli vidět. Mapy budou obrovské a s tím vzroste i počet hráčů na next-gen konzolích. Namísto 64 hráčů se zvýší počet až na 128 online hráčů na jedné mapě. Kromě toho se dočkáme také nečekaných a drsných povětrnostních podmínek a nezkrotných živlů. Tenhle podzim bude zatraceně válečný!

 

A Plague Tale Requiem (XONE a XSX/S) - rok 2022

A Plague Tale Innocence bylo nádherné dobrodružství, jehož idylu narušovaly pouze všudypřítomné krysy. Příběh Huga a Amicie však zdaleka neskončil a s krysami si ještě užijí své. Zatím byl představen pouze trailer, ale studio Asobo pracuje na tom, aby A Plague Tale Requiem doručilo už příští rok. Máme se tak na co těšit!

 

Forza Horizon 5 (XONE a XSX/S) - 9. listopadu 2021

Odhadovalo se, že na konferenci Microsoftu uvidíme pokračování závodní série Forza Horizon, a tak se i stalo. Forza Horizon 5 nás tentokrát vezme do Mexika. Mapa bude tou největší, jakou kdy studio PlayGround v sérii udělalo a čekají nás zcela nové výzvy a minihry. Jak ukázal gameplay, tak na Xbox Series X bude hra skutečně nádherná a nabídne neuvěřitelnou míru detailů aut a prostředí. Hra nabídne kompletní české titulky.

 

Horizon4

Redfall (XSX/S) - léto 2022

Studio Arkane Austin pracuje na novince pro konzole Xbox. Tou je Redfall, který překvapil svou specifickou stylizací a zaměřením na upírskou tématiku. Ty budeš jedním z přeživších, kteří zůstali v malém městečku Redfall ve státě Massachusetts a musí bojovat s upíry, kteří si chtějí místo podmanit. Půjde o kooperativní akci, která vyjde v létě příštího roku.

 

Guardians of the Galaxy (PS4, PS5, XONE, XSX/S a Nintendo Switch) - 26. října 2021

Square Enix pokračuje ve vývoji her podle univerza komiksového Marvelu. Dalším počinem tak budou Guardians of the Galaxy (Strážci galaxie). Tentokrát půjde o čistě singleplayerovou záležitost, která využije slavného univerza a zaměří se na příběh. Postavy budou trochu odlišné od toho, jak je známe z filmů. Titul vyjde už 26. října letošního roku.

ELEX II - rok 2022

Velkým překvapením bylo také odhalení hry ELEX II. Na té pracují němečtí Piranha Bytes. Příběh naváže na první díl, kdy Jax vše zachránil, ale nyní se objevuje nová hrozba. Toto akční RPG vyjde ještě v letošním roce a nabídne rozmanitý fantasy svět s mnoha frakcemi, ale také příšerami.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 - rok 2022

Zatím se stále nejedná o oficiální název hry, ale Nintendo alespoň potvrdilo, že na příští rok bude nachystané pokračování veleúspěšného titulu The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Byly nám nabídnuty nové záběry, které ukazují, že stylizace zůstane naprosto stejná, ale podíváme se do nového prostředí. Hlavním hrdinou bude opět Link a nově bude využívat i jakýchsi portálů. Na detaily si však musíme počkat.

 

Abandoned (Silent Hill)? - rok 2022

V posledních hodinách se aktivně spekuluje o tom, co je zač hra Abandoned? Pochybnosti vyvstali už při oznámení před pár měsíci, ale studio svými tweety dráždí fanoušky. O to více zarážející je fakt, že Sony hru dost promuje a o studiu nelze dohledat žádné informace. Titul byl oznámen jako exkluzivní hra pro PlayStation 5 a krátkými záběry připomíná styl nových her Resident Evil.

Poslední indicie naznačují, že by mělo jít o nový Silent Hill a nejspíš za ním stojí osobně Hideo Kojima. Už 20. června má být k dispozici demo a aplikace pro PS5. Dá se předpokládat, že se dozvíme veškeré detaily.

Letošní E3, tak nabídla zajímavé herní kousky, ale i přesto se držela dost při zemi. Žádná z konferencí nenabídla vyloženě šokující odhalení a můžeme tedy vyhlížet ještě speciální akci Sony, která by dle zvěstí měla proběhnout v následujících týdnech. Na kterou hru máš spadeno, Ty?


Pokud chceš mít zprávy nejen o E3 2021, tak se přihlas dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.