Na PS5 je první hra s 8K rozlišením, ale...

Pokud jste majiteli konzole PlayStation 5, tak jste si určitě všimli toho, že na krabici je i logo 8K. Jak ale víme, tak zatím žádná vydaná hra v tomto rozlišení neběží a vzhledem k nárokům na hardware se to zřejmě podaří až časem a jen u vybraných titulů. Pravdou ale je, že nově existuje jeden titul, který už na konzoli běží v nativním 8K.

 

Jedná se o hru The Touryst, která vyšla v listopadu 2019 původně na Switch a v letošním roce se podívala také na PS4 a PS5. Dle všeho se ji podařilo na PS5 rozchodit v nativním 8K rozlišení60 fps bez jakéhokoliv upscalingu či super-samplingu. Plné rozlišení je tak 7680×4320 pixelů. Zatím však konzole neumí tento obraz dostat do TV, což se ale může změnit časem.

Hra byla testována i na konzoli Xbox Series X. Tam dosahuje 6K rozlišení při 60 fps. PS5 verze údajně nabízí lepší stíny a efekty. Tvůrci dodávají, že jakmile konzole povolí softwarově 8K výstup, tak hru umožní spustit v 8K. Samozřejmě se sluší dodat, že k tomu bude třeba 8K televizor. Sony do budoucna slibuje, že maximem konzole bude u některých her obraz v 8K při 120 fps.

Aktuálně hra nabízí maximální 4K rozlišení, které však díky renderování v 8K dokáže obraz nádherně zjemnit a nabídnout ještě lepší. Tvůrci tak slibují, že jakmile to Sony povolí, tak ihned půjde hru v 8K rozlišení hrát. Bohužel se dá předpokládat, že do budoucna půjde o hry menšího rázu a velké blockbuster tituly si zřejmě v 8K nezahrajeme.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře The Touryst, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.