Novinky o Dragon Age 4 a Mass Effect 5

Aktualizace k 28.2. v 10:25:

Studio BioWare oznámilo vývoj nového Dragon Age už před několika lety. Od té doby jsme se dočkali zatím jen jednoho teaseru a na další informace čekáme. Alespoň střípek informací se objevil na webu Bioware, kdy napsal novinky generální ředitel, Gary McKay.

Dragon Age 4 je zatím v polovině produkce. Vývojáři momentálně tvoří postavy, prostředí, tvoří se filmečky a dokončuje se scénář ke hře. Rovněž se objevila informace o novém Mass Effectu. Hra je zatím ve fázi prototypování. Autoři si uvědomují, že je třeba hru vypustit na trh v dostatečné kvalitě a nehodlají tedy nic uspěchat.

Dříve se spekulovalo o tom, že Dragon Age 4 by se mohlo ukázat prvně v letošním roce, tak se nechme překvapit.


Původní zpráva:

Mass Effect 5 už je nějakou dobu v přípravě a nyní přichází média se zprávou, že hra poběží na Unreal Enginu 5. Znamenalo by to, že Bioware tentokrát nevyužije tradiční Frostbite engine. Dle některých informací je totiž Frostbite engine poměrně špatně přizpůsobitelným, což znamená že většina studií pod EA se mu začíná vyhýbat.

masseffect5

zdroj obrázku: Bioware

Tuto hypotézu podporují i pracovní inzeráty, kdy Bioware hledají pro Mass Effect technologického ředitele, který má již zkušenosti s Unreal Enginem. Původní trilogie Mass Effect běžela na Unreal Enginu a tvůrci se tak k němu hodlají vrátit. Andromeda již běžela na Frostbitu a například i Anthem. Dle Bioware však bylo velmi složité engine vyvinutý pro FPS akce překlopit do kolosálního RPG.

Změně by mohl nahrávat fakt, že hra Star Wars Jedi: Fallen Order běžela na Unreal Enginu 4 a slavila velký úspěch a tvůrci s vývojem neměli velké potíže. Navíc se odhaduje, že Mass Effect 5 by měl vyjít zhruba v roce 2025 a to už zkrátka Frostbite engine nebude vyhovovat, zatímco Unreal Engine 5 bude ještě roky vylepšován.

Kromě Mass Effect 5 se v Bioware připravuje také nový díl série Dragon Age, který by měl vyjít v roce 2023. Čtvrté Dragon Age ještě využije právě Frostbite.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Mass Effect 5, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.