Oznámen Assassin’s Creed: Mirage a další díly

Aktualizace 11.09. 15:50:

Jak bylo dopředu vyzrazeno, tak jsme se skutečně dočkali oznámení hry Assassin's Creed Mirage, která ještě nedávno nesla kódové označení Rift. Hlavním hrdinou bude Basim, kterého známe už ze hry Assassin's Creed Valhalla. Veškeré dění nás tentokrát vezme do Bagdádu9. století.

„Prožijte příběh Basima, prohnaného pouličního zloděje, který hledá odpovědi a spravedlnost a pohybuje se v rušných ulicích Bagdádu devátého století. Prostřednictvím tajemné starobylé organizace známé jako Hidden Ones se stane smrtícím assassínem a změní svůj osud způsobem, který si nikdy nedokázal představit,“ uvádí Ubisoft v oficiálním popisku.

Assassin's Creed Mirage dorazí v roce 2023. Spekulace naznačují vydání už v březnu. Hra vyjde pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Mirage má mít velmi blízko k prvnímu dílu série a půjde o trochu menší titul, než jsme v posledních letech zvyklí.

 

Hrou Assassin's Creed Mirage včerejší Ubisoft Forward ale zdaleka neskončil. Tvůrci série aktivně pracují na projektu Assassin's Creed Infinity, který přinese další tituly z této série a budou součástí tohoto velkého HUBu. V roce 2024 bychom se měli dočkat hry Assassin's Creed Codename Red a později i Assassin's Creed Codename Hexe.

 

Codename Red se bude odehrávat ve feudálním Japonsku. Nabídne otevřený svět a RPG prvky, jako například Valhalla. Více informací o projektu zatím není. Zajímavě také zní Assassin's Creed Codename Hexe, který byl představen krátkým teaserem v temném lese. Podle spekulací z dřívějška půjde o titul ze 16. století, který se zaměří na velký hon na čarodějnice. Hra je však odhadována nejdříve na rok 2026.

 


Aktualizace 31.8. 18:35:

Společnost Ubisoft asi není nadšena, ale ještě před speciálním streamem ohledně značky Assassin’s Creed jí unikl finální název nové hry. Původní Assassin’s Creed: Rift byl pouze pracovním názvem a hra ponese ve výsledku název Assassin’s Creed: Mirage. Hra byla nakonec odložena na jaro příštího roku. Objevily se nové informace o tom, co by hra měla nabídnout, byť novinář Kotaku Jason Schreier dodává, že ne vše je tak jak o hře slyšel přímo on. Leaker J0nathan sdílel první konkrétnější informace.

Podle všeho bude hlavní postavou skutečně Basim, který se objevil již ve Valhalle. Datum vydání proběhne na jaře příštího roku (duben-červen). Titul se skutečně bude odehrávat v Bagdádu a města mají být oddělena pouštěmi. Autoři se prý velmi inspirovali prvním dílem. Měly být odstraněny dialogové volby a hra nenabízí levelovací RPG systém. Navíc má být tajně připravován remake původní hry Assassin’s Creed.


Aktualizace 22.7. 18:20:

Ubisoft skrze svou tiskovou zprávu potvrdil speciální stream, který proběhne v září a má představit budoucnost série Assassin’s Creed. Server Kotaku nyní přichází s informací, že kromě Assassin’s Creed: Rift a Assassin’s Creed: Infinity jsou ve vývoji další velké tituly z této série. Jedna z nich se má odehrávat v Japonsku a má kódové označení Project Red. Jason Schreier dodává, že titul by měl být dokonce součástí Assassin’s Creed: Infinity. Postupně by pod tuto platformu měly spadat všechny díly série.


Původní zpráva:

Fanoušci Assassin’s Creed se snaží před každým novým dílem odhadnout, kam povedou další kroky této série. Naposledy to byla středověká Anglie v titulu Assassin’s Creed: Valhalla. Jenže Valhalla už bude na trhu bezmála dva roky a v naději se vyhlíží další titul. Vícero zdrojů se shoduje na tom, že další Assasín dorazí už letos. Ubisoft by měl hru představit v následujících týdnech a zřejmě se i ví, kde se bude nová hra odehrávat.

Nedávno se spekulovalo nad dobou Aztéků, ale toto nyní vyvrací Jason Schreier, který má velký přehled o tom, co herní studia chystají v budoucnu. Schreier tvrdí, že letos nás čeká Assassin’s Creed: Rift a bude zasazen do Bagdádu, což zní velmi dobře. Měla by se tak navrátit atmosféra prvního dílu série.

Po Assassin’s Creed: Rift má dorazit již Ubisoftem oznámený Assassin’s Creed: Infinity se kterým by se mělo zatím počítat na rok 2024. Infinity má být obří platformou, která má nabídnout několik herních období a biomů zároveň a do budoucna se má neustále vyvíjet.

Podle všeho mají být konkrétní plány pro sérii odhaleny během září. Z minulých spekulací se tuší, že hlavním hrdinou Assassin’s Creed: Rift by měl být Basim, kterého známe z Assassin’s Creed: Valhalla. Dle všeho mělo jít původně o rozšíření pro Valhallu, ale díky své velikosti se tvůrci rozhodli pro menší samostatný titul, který má vyplnit mezeru.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Assassin’s Creed: Rift, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.