Herní titul WiLD byl zrušen

V roce 2014 jsme se dočkali parádní ukázky z ambiciózního titulu WiLD. Hra působila neotřelým dojmem, jelikož šlo o survival záležitost z pravěkého období. Hra vznikala za dozoru Michela Ancela (série Rayman a Beyond Good and Evil). Dělalo na něm jeho malé nezávislé studio Wild Sheep Studio. Jenže kromě traileru a následné gameplay ukázky o rok později jsme se už ničeho dalšího nedočkali. Nyní je však jasné proč.

wild

zdroj obrázku: Wild Sheep Studio

Herní novinář Jeff Grubb potvrdil, že na hře už se dávno nepracuje. Ačkoliv se vývojáři nechali několikrát slyšet, že se na titulu stále aktivně pracuje, tak opak je pravdou. Hra už je nějakou dobu u ledu a není v plánu, že by se k ní někdo vůbec vrátil.

Jeff Grubb k tomu řekl: „Mohu potvrdit, že hra je zrušena. Žádná hra WiLD už neexistuje a je mrtvá. Michel Ancel projekt opustil a už na něm nepracuje. Tým, který na hře pracoval, chvilku zvažoval, že by se pokusil zůstat pohromadě a pracoval na jiných projektech."

Faktem je, že Michel Ancel poměrně nečekaně odešel z herního průmyslu před rokem a v tuto chvíli není ani příliš jasné, jak na tom je hra Beyond Good and Evil 2 o které už jsme také pár let neslyšeli.

 


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře WiLD, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.