Elden Ring nabídne 30 hodin příběhu

Aktualizace k 25.1. 11:10

Mezi nejočekávanější hry tohoto roku patří jednoznačně akční temné RPG Elden Ring. Vývojáři se nyní pochlubili tím, že jejich hra zabere z hlediska příběhu solidních 30 hodin a poté samozřejmě nabídne i desítky dalších hodin, co se týče vedlejších aktivit. Elden Ring totiž bude oproti sérii Dark Souls těžit z komplexního otevřeného světa.

Rovněž bylo potvrzeno, že hra již obdržela status GOLD. To znamená, že je hotová a její master už putuje pro výrobu hromadné distribuce. Aktuálně autoři pracují na Day One Updatu, který začistí prvotní problémy. Elden Ring vyjde 25. února pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.


Aktualizace k 18.10. 16:10:

Nejnovější informace asi fanoušky příliš nepotěší, ale titul byl studiem FromSoftware odložen až na 25. února 2022. Autoři potřebují více času k dokončení. Zpoždění je tak pouze měsíční.

Jako mírnou kompenzaci nabízejí tvůrci hráčům uzavřený test bude možné hrát od 12. - 15. listopadu 2021 pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X | S. Registrovat se lze ZDE. Níže uvádíme časy jednotlivých testů.

  • 12. listopadu: 12:00 až 15:00 SEČ
  • 13. listopadu: 4:00 až 7:00 SEČ
  • 13. listopadu: 20:00 až 23:00 SEČ
  • 14. listopadu: 12:00 až 15:00 SEČ
  • 15. listopadu: 4:00 až 7:00 SEČ

 

Na internetu se nečekaně objevila půlminuta gameplay záběrů. Ty jsou však z rozdělaného buildu, který je několik týdnů starý a neobsahuje tak finální prezentaci hry. Nicméně veškeré reálie světa odpovídají a hovoří se o tom, že záběry pochází z Xbox One verze.

 


Původní zpráva:

Autoři série Dark Souls už nějakou dobu pracují na akčním hardcore RPG s názvem Elden Ring. Nyní se k nám dostávají nové detaily, kdy se dozvídáme, zda bude hra tak náročná, jako ostatní tituly studia. Podle všeho nás opět čeká tvrdá výzva. Elden Ring však bude pro hráče náročný, nikoliv však vyloženě frustrující nebo neporazitelný.

 

Máme cítit dobrý pocit z úspěchu, pokud se nám podaří dostat dále. Rozhodně tak nepůjde o nepřekonatelnou hru. Rovněž nebude chybět možnost přivolat další hráče do hry. Ze Sekira pak bude přidán stealth režim.

Ačkoliv Elden Ring nabídne podobné možnosti, jako tomu bylo u předchozích her, tak bude zároveň i dost odlišný. Zejména tím, že svět bude poměrně rozsáhlý a otevřený. K dispozici bude přízračný kůň jménem Reima, kterého půjde kdykoliv přivolat. Bude pouze na hráči, kam se vydá. Hra nebude nikoho vodit za ručičku či jasně vytyčenými úkoly.

Elden Ring vychází pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S už 21. ledna 2022.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Elden Ring, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.