Dead Space se ukázal na nových záběrech

Aktualizace k 1.9. 9:30:

Zatím toho nebylo ukázáno tolik, abychom si udělali jasný obrázek, ale už víme, jak bude vypadat remake hry Dead Space. Tvůrci ze studia EA Motive provedli speciální stream v němž popisují mechaniky chystaného remaku. Záběry přímo z hraní spíše chybí. Ve videích jsou vidět zatím spíše koncepty toho, jak hra využívá enginu atd.

I tak je ale fajn vidět, že se tvůrci nebojí ukázat velmi ranou fázi vývoje. Ostatně na hře se pracuje přibližně rok a teprve nyní půjde do aktivního vývoje. Přesné datum není známo, ale hovoří se o tom, že by tvůrci rádi stihli konec příštího roku. Remake Dead Space je v plánu pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

deadspace

zdroj obrázku: Electronic Arts

Co nás v novém Dead Space čeká?

  • Hra nebude mít načítací obrazovky a celá loď Ishimura bude postupně otevřena bez loadingu
  • Příběh zůstane původní, ale bude rozšířen o nějaké ty podrobnosti a nové lokace
  • Soubojový systém nabídne možnost rozřezat mimozemšťany pomocí systému Peeling. V praxi tak půjde ustřelit část končetiny nebo jen maso a bude se zobrazovat poškození protivníka
  • Remake nabídne také možnost létání, která byla původně až v Dead Space 2
  • Hra vzejde z původních dat, ale poběží na poslední verzi Frostbite enginu
  • Issac Clarke bude opět nadabován Gunnerem Wrightem. Ten jej ztvárnil v Dead Space 2 a Dead Space 3. V prvním díle postava původně nemluvila.
  • V několika málo záběrech je už vidět finální zpracování hry. Rozdíl mezi původní a novou verzí je obrovský – nové nasvícení, vyšší odlesky, detailnější textury, vysoké rozlišení a další částicové efekty

 

 

 


Původní zpráva:

Zpráva o které se šuškalo delší dobu se nakonec ukázala jako pravdivá. Velmi populární trilogie Dead Space se po mnoha letech dočká návratu. EA sice nepracuje na pokračování, ale dočkáme se remaku prvního dílu. Pracuje na něm studio EA Motive (Star Wars: Squadrons). Oznámení hry zatím doprovodil krátký teaser, který toho příliš neodhaluje, ale nabízí pohled na to, jak hra bude vypadat. Ta poběží na nejnovějším FrostBite enginu a vypadá skutečně skvěle, zejména co se dodatečných efektů týče.

 

Dead Space je plánován pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Hra zatím nemá pevně stanovené datum vydání, ale dá se předpokládat, že by se tak mohlo stát do dvou let. Znovu tak prožiješ děsivé dobrodružství Isaaca Clarkea na vesmírné lodi USG Ishimura.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Dead Space, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.