Vývoj Crysis 4 povede jeden z autorů Hitmana 3

Crysis 4 by teoreticky mohl způsobit podobnou revoluci, jako tomu bylo u původní hry Crysis. Ta ve své době naprosto šokovala svou grafickou stránkou a fyzikou. Jenže od vydání hry Crysis uteklo téměř neuvěřitelných 15 let.

Crysis 4 se pokusí o vzkříšení celé série v plné parádě, čemuž by mohl pomoci i Mattias Engstrom. Ten přišel ze studia IO Interactive, kde pracoval 8 let a má velké zkušenosti s vývojem sérii Hitman. Vývoj Crysis 4 tak bude na jeho bedrech. Zkušenosti má také ze studia Massive Entertainment (The Division).

"Crytek má bohatou historii spolupráce s komunitou při tvorbě našich her, které chtějí fanoušci hrát. Crysis je neuvěřitelně důležitý pro mnoho hráčů. Je milován fanoušky a mnozí, kdo dnes dělají v herní branži tak činí právě díky prvnímu dílu. Dáváme si tedy záležet, aby pokračování dostálo všem očekávání," uvedl Avni Yerli, CEO Cryteku.

Aktualizováno k 10.5. 2022


Studio Crytek dnes doslova šokovalo internet, když oznámilo, že se chystá další díl ze série Crysis. Po mnoha letech se tak fanoušci mohou těšit na pokračování ságy, která ve své době doslova definovala pokrok v grafice. Crytek China toto oznámení provedl o něco dříve a následně studio potvrdilo, že se skutečně jedná o Crysis 4.

crysis

zdroj obrázku: Crytek

Vydán byl i kratší teaser, který láká na návrat. Z něj bohužel nelze vyčíst, jak daleko se vývoj vůbec nachází. Další podrobnosti by mohly být známy později v letošním roce.


 Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Crysis 4, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.