Bude nová Mafia prequelem k sérii?

Během posledních hodin se na internetu žhavě spekuluje o tom, co se kutí aktuálně ve studiu Hangar 13. Autoři hry Mafia III a Mafia: Definitive Edition zřejmě pracují na jiné Mafii, než se doposud myslelo. Magazín Kotaku nyní přichází s informací o tom, že ve studiu se připravuje nový díl z této populární série, ale nenaváže na jakékoliv předchozí dobrodružství.

Mělo by se údajně jednat o prequel k celé sérii. Události tak budou starší, než v Mafia 1. Autoři dokonce pro hru využívají Unreal Engine 5. Tímto se tedy odstupuje od interního enginu na němž běžela Mafia 3 a Mafia: Definitive Edition.

Chceš ušetřit na sérii Mafia?

Tak klikni na ikonku níže a získej svou odměnu

10

Studio Hangar 13 pracovalo v posledních letech dokonce na několika hrách, ale některé z nich byly zrušeny. Je dost možné, že Mafia 4 původně měla být úplně jiná, ale v průběhu vývoje se nakonec hra změnila. Z toho, o čem se ví, tak byla zrušena hra Thapsody, kde mělo jít o špionážní hru, poté to byla kooperační hra Volt, která se měla vyrovnat Destiny 2. Pracovalo se také na lootovací hře Mosaic, ale rovněž byla zrušena. Poslední dobou se také vedou zvěsti o temném fantasy RPG. Uvidíme tedy, zda se letos dočkáme nějakého oznámení.

Společně s touto informací je překvapivé také to, že ve studiu skončil hlavní zakladatel a prezident Haden Blackman. Toho nahradil Nick Baynes, který řídil vývoj Mafia: Definitive Edition. Tvůrci se rovněž pochlubili tím, že hru Mafia 3 si zahrálo více než 20 milionů hráčů po celém světě.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Mafia 4, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.