Alan Wake Remastered nabídne až 4K rozlišení

Aktualizace k 23.9. v 10:05:

Nedávno byl potvrzen remaster hry Alan Wake, přičemž hráče zajímá, v jaké vizuální kvalitě bude nakonec hra vydána. Nyní tu máme potvrzení, v jakém zobrazení hra poběží na jednotlivých konzolích. Tvůrci navíc potvrzují, že hra vyjde i s dvěma příběhovými rozšířeními – The Signal a The Writer. Hra vyjde už 5. října pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

alanwake

zdroj obrázku: Microsoft

Rozlišení, v němž se hra renderuje/výsledné rozlišení po upscalingu:

 • PlayStation 4 – 1080p / 1080p / 30fps
 • PlayStation 4 Pro (Performance Mode) – 1080p / 1080p / 60fps 
 • PlayStation 4 Pro (Quality Mode) – 1296p / 2160p (4K) / 30fps / 4 x MSAA 
 • Xbox One – 900p / 900p / 30fps 
 • Xbox One X (Performance Mode) – 1080p / 1080p / 60fps
 • Xbox One X (Quality Mode) – 1440p / 2160p (4K) / 30fps / 4 x MSAA
 • PlayStation 5 – 1440p / 2160p (4K) / 60fps / 4X MSAA
 • Xbox Series X – 1440p / 2160p (4K) / 60fps / 4 X MSAA
 • Xbox Series S – 1080p / 1080p / 60fps

 

Velikost hry:

 • PlayStation 4 – 29GB
 • PlayStation 5 – 27GB
 • Xbox platformy – 39GB

 

Na PlayStation 5 bude výrazně využita podpora ovladače DualSense. Příkladem budiž intenzita Alanovi baterky dle toho, jak silně bude spoušť stlačena. Nebude chybět ani haptická odezva.


Aktualizace k 16.9. v 10:15:

Původní verze hry Alan Wake obsahovala nejrůznější reklamy na společnosti, které si zaplatily reklamu. Byli jimi například mobilní operátor Verizon, výrobce baterií Energizer a další. Ostatně i sám Microsoft do hry vložil několik svých produktů. Studio Remedy potvrzuje, že v remasteru nic takového nebude. Veškeré reklamy budou odstraněny.

Alan Wake Remastered nebude podporovat ani ray tracing či HDR. "Jelikož je remaster vytvořený na existujícím Alan Wake enginu a technologii, přidání ray tracingu a podpory HDR by zabralo až příliš mnoho času," dodává studio. Sami hovoří o tom, že hra vypadá dobře i bez těchto technologií a takto jim bylo umožněno remaster vypustit v rozumném čase. Hra však poběží ve 4K s 60fps.


Aktualizace k 13.9. 11:00:

Alan Wake Remastered potvrzuje datum vydání na 5. října letošního roku pro konzole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Autoři ze studia Remedy také vypustili první obrázky ze hry a dočkali jsme se prvního traileru!

 


Aktualizace k 8.9. 9:15:

Původně avizované oznámení hry Alan Wake Remastered se potvrdilo. Studio Remedy ujistilo fanoušky, že po více než 11 letech se Alan Wake vrací v lepší formě a dokonce se podívá i na konzole PlayStation. Hra dorazí během podzimu pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Více informací bude k dispozici později a to i včetně traileru či dalších materiálů. Zatím máme k dispozici alespoň vyjádření autorů.

„S radostí vám mohu oznámit, že v době psaní tohoto článku se hra Alan Wake Remastered blíží ke svému dokončení. Potvrzeno, oznámeno, chystá se ve spolupráci s vydavatelstvím Epic Games. Multiplatformně. Na PC v obchodě Epic Games Store, na Xbox a vůbec poprvé na PlayStation, a to pro současnou i předchozí generaci. Tohle je pro vás. Alan Wake vyšel před více než 11 lety a za tu dobu jste nám znovu a znovu říkali, jak moc máte tu hru, příběh, postavy a lore rádi. A na tom nám velmi záleží. I my tuto hru milujeme. Já ji miluji. Remaster přichází díky vaší podpoře, kterou jste Alanu Wakeovi po celá ta léta věnovali. Proto jsme považovali za vhodné učinit toto oznámení zde, na stránkách The Sudden Stop, které jsou nedílnou součástí komunity Remedy již od roku 2012, kdy začínaly jako fanouškovské stránky Alana Wakea. Komunita Remedy by bez The Sudden Stop nebyla tím, čím je dnes, a my jsme vám chtěli vyjádřit svůj vděk tím, že vás o hře Alan Wake Remastered informujeme právě zde. Takže děkujeme tobě, Rachel, i všem ostatním za podporu Remedy a našich her po všechny ty roky,“ říká v oznámení Sam Lake z Remedy.

„Původní hra byla k dispozici pouze pro Xbox 360 a o několik let později i pro PC. Jsme nadšeni možností přinést remasterovanou verzi pro novou generaci platforem. Těším se, až se dozvím, co si o Alanu Wakeovi myslíte. Alan Wake Remastered je původní zážitek, který jste si před lety zamilovali. To jsme nechtěli měnit. Ale vizuální stránka všeho, včetně modelu postavy samotného Alana Wakea a filmových záběrů, byla aktualizována a vylepšena. Hra Alan Wake Remastered bude uvedena na trh letos na podzim. Zůstaňte naladěni pro další informace, které se brzy dozvíte,“ dodává Remedy.


Původní zpráva:

Studio Remedy získalo od Microsoftu kompletní práva na hru Alan Wake a s tím i na případná pokračování. Ačkoliv se spekuluje o tom, že Alan Wake 2 je v přípravě, tak se nejdříve dočkáme kompletního remasteru první hry. Na internetu se už v nabídce obchodu Ratuken Taiwan objevila hra Alan Wake Remastered. Ta má vyjít už 5. října.

Hra vyjde pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Zejména pro fanoušky konzolí PlayStation je to skvělá zpráva, neboť hra byla celé roky dostupná pouze jako Xbox exkluzivita. Oficiální oznámení má přijít tento týden.

alanwakeremaster


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Alan Wake Remastered, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.