Stranger Things 5 - příběh, obsazení, datum vydání (INFO)

Finální série Stranger Things bude velkolepým vyvrcholením, které se jistojistě stane jedním z nejsledovanějších zážitků, jaké kdy streamovací gigant Netflix nabídl. Pojďme se tedy podívat na to, co se zatím ví, šušká a připravuje ohledně poslední série tohoto fenomenálního seriálu. Jaké tedy budou Stranger Things 5 ?

Stranger Things 5 - Obsah

• Stranger Things 5: Datum vydání

• Stranger Things 5: Příběh

• Stranger Things 5: Konec

• Stranger Things 5: Obsazení

• Stranger Things 5: Sledovanost

• Stranger Things 5: Spin-off

Stranger Things 5: Datum vydání

Jak to zatím vypadá s datem vydání? To je zatím pochopitelně ve hvězdách, neboť scénář se v tuto chvíli finišuje. Hotový je kompletní scénář pro první epizodu, která ponese název The Crawl (Plížení). Ohledně páté řady se autoři vyjádřili tak, že v srpnu 2022 začali psát scénář pro finální sezónu. Celkově bude mít poslední řada Stranger Things 8 epizod. Její natáčení mělo proběhnout v letošním roce a předpoklad pro vydání byl v první polovině roku 2024. Natáčení v tuto chvíli zatím neprobíhá, neboť hollywoodská tvorba je kompletně pozastavená díky stávce scénáristů. Zatím tedy není jasné, kdy přesně se začne natáčet.

Stranger Things 5: Příběh

Příběh Stranger Things 5 se pochopitelně z dobrých důvodů zatím drží takzvaně pod pokličkou, ale je jasné, že autoři se nás pokusí překvapit tím, jak celý seriál skončí. Už se nechali slyšet, že je potřeba děj uzavřít pro všechny současné charaktery. A těch je v seriálu skutečně hodně. Tvůrci už také dodali, že nehodlají ve velkém představovat nové postavy. Pro rozuzlení seriálu jich už mají dostatek a opravdu chtějí, aby každá měla nějaký důstojný konec.

Čtvrtá řada poněkud zaskočila fanoušky tím, že byla až nebývale rozmáchlá a odehrávala se napříč celou Zeměkoulí. Hrdinové se v páté řadě nebudou rozdělovat a spíše půjde o jeden velký tým, který bude opět operovat v městečku Hawkins a jeho okolí. Bratři Dufferové potvrzují, že finální řada bude mít vysoké tempo od samotného začátku a vše bude směřovat k vytouženému konci.

Oba autoři seriálu si plně uvědomují, jak moc fanoušci očekávají velkolepé finále seriálu a slibují, že vše už je naplánované dopředu. Od začátku tedy tušili, jakým směrem seriál povedou a k čemu na konci dospějí. Hlavní hrdinové si prošli doslova peklem a uvědomují si, že útěk k ničemu nepovede a jediným způsobem, jak vše ukončit je porazit Vecnu a Mind Flayera jednou provždy.

Dočkáme se i vysvětlení některých drobných odboček, které se táhnou napříč seriálem, ale nebyly dosud vyřešeny. Jednou z nich je vztah Willa a Mikea. Ačkoliv Mike v seriálu randí s Jane alias Jedenáctkou, tak si neuvědomuje fakt, že Will je do něj taktéž zamilován. Ve čtvrté řadě se tento fakt dostal do popředí a Will bude muset takzvaně s pravdou ven. Navíc se dozvíme, jak to přesně je ohledně jeho spojení s Mind Flayerem, když byl tehdy Will unesen. Will by dokonce měl být v určitých událostech klíčem ke všemu.

Dalším příkladem budiž vztah Nancy a Stevea. Ačkoliv Nancy momentálně chodí s Jonathanem, tak bylo znát, že její city ke Stevovi jsou stále silné. Tvůrci slibují, že co se týče emocí, tak 5. řada bude až nebývale silná.

Velkou kapitolou bude v 5. řadě také obrácený svět (Upside Down) ze kterého pochází tamní zlo, které přišlo do Hawkinsu. V něm totiž stále operuje Mind Flayer. Ve 4. řadě bylo mírně naznačeno, jak to mezi Vecnou a Mind Flayerem vlastně je. Nicméně 5. řada má definitivně ukázat, jaký je mezi nimi přesně vztah. Máme se toho o obráceném světě hodně dozvědět, a to včetně toho, jak zřejmě vznikl a já je v něm přesně hierarchie.

Tvůrci zatím odmítají také hovořit o tom, jakou roli bude mít v 5. řadě Max. Tu jsme na konci 4. řady mohli vidět v kómatu a ani Jedenáctka nebyla schopná se s jejím vědomím spojit. Co se tedy přesně stalo a co jí Vecna provedl? Na tuto odpověď si budeme muset počkat. Samotná představitelka Max, Sadie Sink se nechala slyšet, že od autorů zatím nedostala odpověď, jakou roli bude ve finální řadě mít.

Stranger Things 5: Konec

Stranger Things 5 budou velkým koncem pro celý seriál. My se tu nebudeme tentokrát zaobírat tím, jak seriál možná skončí, ale popíšeme si, jak se k tomu staví autoři seriálu. Matt i Ross Dufferovi chtějí pro Stranger Things emotivní konec ve stylu Pána Prstenů. Konkrétně je řeč o filmu Pán Prstenů: Návrat krále v němž je konec rozdělen na několik různých podkonců. „Když sledujete Návrat krále, může vám připadat, že má moc konců. Jenže když ho vidíte vícekrát, což byl můj případ, dojde vám, že je to tak perfektní. Kdyby byl film jakkoli zkrácený, vůbec by nevyzněl a působilo by to lacině,“ dodávají autoři seriálu. Každá postava si tak zaslouží důstojný odchod a závěr, přičemž poslední díl se s největší pravděpodobností bude délkou rovnat klasickým celovečerním filmům. Něco podobného už předvedla čtvrtá řada seriálu.

Stranger Things 5: Obsazení

Není pochyb o tom, že ve Stranger Things 5 se setkáme se všemi dosud přeživšími postavami. Z hlavních a klíčových herců a postav se určitě objeví tito:

Winona Ryder jako Joyce Byers – matka Willa a Jonathana Byersových

David Harbour jako Jim Hopper – bývalý šerif Hawkinsu a hrdina města

Finn Wolfhard jako Mike Wheeler – jeden z členů ústřední čtveřice přátel, bratr Nancy a přítel Jedenáctky

Gaten Matarazzo jako Dustin Henderson - jeden z členů ústřední čtveřice přátel

Noah Schnapp jako Will Byers - jeden z členů ústřední čtveřice přátel a chlapec unesený Mind Flayerem

Caleb McLaughlin jako Lucas Sinclair - jeden z členů ústřední čtveřice přátel a přítel Max

Millie Bobby Brown jako Jedenáctka / Eleven / Jane Hopperová – dívka s telepatickými psychokinetickými schopnostmi a přítelkyně Mikea

Natalia Dyer jako Nancy Wheeler – starší sestra Mikea a přítelkyně Jonathana

Charlie Heaton jako Jonathan Byers – starší bratr Willa a přítel Nancy

Sadie Sink jako Max Mayfield – kamarádka partičky přátel a Jedenáctky, přítelkyně Lucase

Joe Kerry jako Steve Harrington – bývalý přítel Nancy a dobrý přítel partičky přátel

Maya Hawke jako Robin Buckley – blízká kamarádka Stevea

Priah Ferguson jako Erica Sinclair – mladší sestra Lucase a nyní kamarádka ostatních přátel

Brett Gelman jako Murray Bauman – přítel Joyce a milovník konspiračních teorií

Jamie Campbell Bower jako Henry Creel / Jednička / Vecna – úhlavní nepřítel 4. řady a zřejmě i stvořitel Mind Flayera

Linda Hamilton jako zatím nespecifikovaná nová postava

Stranger Things 5: Sledovanost

Nyní je těžké tipovat, jak se bude seriálu dařit, ale můžeme se zatím ohlédnout za tím, jak se dařilo 4. řadě tohoto fenoménu. V prvních 28 dnech po vydání Stranger Things Vol. 1 a Vol. 2 (4. řada byla rozdělena z produkčních důvodů na dvě části) seriál zaznamenal neuvěřitelných 1,352 miliard hodin sledování.

Pro srovnání můžeme uvést, že s těmito čísly je Stranger Things 4 druhou nejsledovanější záležitostí na Netflixu vůbec. Kousek pod ní se na třetí příčce usídlila roztomile gotická Wednesday, která nasbírala za první měsíc 1,02 miliard hodin. Hodnotu jedné miliardy následovaných hodin za jeden měsíc zatím překonaly pouze 3 seriály v historii tohoto streamovacího giganta. Absolutním vládcem čísel je zatím Squid Game (Hra na oliheň), která má za první měsíc nasbíráno přes 1,65 miliard hodin.

Existuje šance, že Squid Game sestřelí právě Stranger Things 5? Inu, není to nereálné, neboť závěrečný boj o Hawkins a osud celého světa si nenechají ujít doslova miliony fanoušků z celého světa.

Stranger Things 5: Spin-off

Už od čtvrté řady bylo jasno, že Stranger Things 5 bude definitivním koncem seriálu, ale není to konec celého univerza. Bratři Dufferovi mají už vcelku jasno, jakou cestou se vydat v případě takzvaného spin-offu a minimálně jeho hlavní myšlenka už existuje. Poté co tedy skončí hlavní seriál, tak se bude pracovat na seriálu s touto tématikou, byť odlišnou zápletkou. „Pořád je mnoho vzrušujících příběhů, nových tajemství, dobrodružství a nečekaných hrdinů. Myslím, že všichni budou překvapení, až uslyší naše představy, protože půjde o něco výrazně jiného. Jen Finn Wolfhard – představitel Mikea a pořádný chytrolín – dokázal nějak zázračně tipnout, o čem to celé bude. Ale kromě Finna to nikdo jiný neví,“ uvedl Matt Duffer.

Uvidíme tedy, co konkrétně nám Stranger Things 5 přinese a jak celý děj dopadne. Jak jsme se přesvědčili v předchozích řadách, tak žádná z postav si nemůže být jistá svým osudem. Stranger Things 5 by měly dorazit během roku 2024.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow