Výsledky The Game Awards 2021

Stejně jako každý rok, tak i letos se uskutečnila anketa The Game Awards. Kromě samotného vyhlášení nejlepších her roku se také ukázalo mnoho nových titulů a u některých došlo na nové trailery, které nám hry přiblížily. Jak to tedy dopadlo?

gameawards

zdroj obrázku: The Game Awards

Hrou roku se překvapivě stala hra It Takes Two, která i v tvrdé konkurenci mnoha obrovských titulů prokázala nesporné kvality!

Hra roku: It Takes Two

Nejlepší režie: Deathloop

Nejlepší příběh: Marvel’s Guardians of the Galaxy

Nejlepší hudba: Nier Replicant ver.1.22474487139

Nejlepší herecký výkon: Maggie Robertson – Resident Evil Village (Lady Dimitrescu)

Hra s největším dopadem: Life is Strange: True Colors

Nejlepší indie hra: Kena: Bridge of Spirits

Nejlepší akční hra: Returnal

Nejlepší VR hra: Resident Evil 4

Než přejdeme ke zcela novým hrám, tak se sluší zmínit, že nedávno oznámený The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience je technologické demo, které ukazuje, jak by budoucí hry mohly vypadat na PS5 a XSX/S. Unreal Engine 5 ukázal, že má obrovskou sílu zpracovávat ohromné množství objektů a efektů v reálném čase. Tato speciální demoverze je dostupná každému majiteli konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S zcela zdarma.

 

Alan Wake II

Z nových her nás nejvíce zaujalo oznámení druhého dílu hry Alan Wake. Alan Wake II konečně naváže na události z původní hry a následných DLC. Překvapivé je to, že hra bude laděna do velmi hororového hávu se survival prvky a má nabídnout dostatečně odlišný zážitek, než tomu bylo u prvního dějství. Zda se Alan konečně dostane domů se dozvíme v roce 2023, kdy vyjde pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Více informací se dozvíme v létě příštího roku.

 

Star Wars Eclipse

Spekulace okolo studia Quantic Dream se ukázaly jako reálné, neboť byla představena hra Star Wars Eclipse. Ta by měla oplývat značnou dávkou příběhového pozadí a různých interakcí. Zatím musíme počkat na bližší detaily, nicméně trailer ukázal, že je rozhodně se na co těšit.

 

Wonder Woman

Dalším překvapením letošní TGA bylo oznámení hry Wonder Woman. Tu oznámil vydavatel Warner Bros. A pracuje na ní studio Monolith (Middle-earth: Shadow of Mordor, Middle-earth: Shadow of War a série F.E.A.R.). Zatím je k dispozici jen krátký teaser a na podrobnosti musíme počkat.

 

The Texas Chainsaw Massacre

Studio Sumo Digital poměrně překvapivě oznámilo hru The Texas Chainsaw Massacre. Ta bude čerpat ze slavné filmové série, zejména pak z původního filmu z roku 1974. Zatím ke hře vyšel pouze teaser a informace, že hra dorazí na konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

 

Slitterhead

Tvůrce série Silent Hill, Keiichiro Toyama se před rokem rozloučil se Sony a nyní pracuje ve svém studiu Bokeh Game na titulu Slitterhead. Půjde opět o hororový titul, který zatím jen náznakově ukazuje, o co by se mělo jednat. Zatím máme k dispozici první trailer.

 

Na akci se ukázala celá řada titulů, které byly oznámeny již dříve a nyní k nim máme zcela nové trailery a ukázky:

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o The Game Awards, tak se přihlas dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.