Remake Dead Space nabídne zajímavé aspekty

Remake hry Dead Space hodlá stavět na klíčových parametrech původního titulu. To nám nyní ukázali autoři ze studia Motive. Půl roku od oznámení tu tak máme zcela nové záběry, které ukazují, co vše můžeme od Dead Space čekat.

 

Jedním z klíčových prvků budou zvuky. Podle nich by měl hráč poznat, odkud na něj může potenciálně vyskočit nějaký ten Necromorph. Ačkoliv tohle zvládala slušně i původní hra, tak autoři dodávají, že remake má pochopitelně mnohem lepší technologie a díky tomu půjde o silný zážitek. Tyto aspekty tvůrci ukazují na přiloženém videu.

Co se týče zbraní, tak zbraň i ruka hlavního hrdiny reagují na sílu výstřelu. Rovněž se můžeme těšit na plně zničitelné prostředí. Issac může udělat díru do zdi nebo ničit okolní předměty.

Kromě toho se u zvuků můžeme těšit na speciální efekty, jako jsou zvuky efektů v boji, dýchání hlavního hrdiny v masce nebo zvuky, pokud mu dochází kyslík. Poměrně slušně je vytvořen i efekt tlukoucího srdce hlavního hrdiny ve vypjatých momentech. Důležitou informací pro fanoušky je i to, že v rámci dabingu se vrací tehdejší dabér Gunner Wright.

Dead Space Remake měl původně vyjít v tomto roce, ale nyní bylo oznámeno, že hra dorazí na jaře roku 2023. Vývoj je směřován na konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Dead Space Remake, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.