Z Ghost of Ikishima se stává Ghost of Tsushima Director’s Cut

Aktualizace k 14.7.: Ghost of Tsushima Director’s Cut bude kromě základní hry obsahovat také nové příběhové rozšíření na ostrově Iki. Jeho velikost autoři přirovnávají ke spodku ostrova Tsushima. Nově se ve hře objeví opice, leopardi či veverky. Podle všeho rozšíření také nabídne zcela nový postoj a nebudou chybět ani nová vylepšení mečů a luků. Jeden z testerů navíc prozradil, že délka tohoto rozšíření je zhruba 15-20 hodin při kompletním dohrání. Měli bychom se také dočkat nových nepřátel a rovněž nových písní hraných na flétnu.


Aktualizace k 2.7.: Společnost Sony nakonec neoznámila samostatný herní titul, jak bylo predikováno, ale půjde o rozšíření stávající hry. Ghost of Tsushima se dočká režisérské verze (Ghost of Tsushima Director’s Cut), která nabídne příběhové rozšíření pro Jina Sakaie. To se bude odehrávat na ostrově Iki (Ikishima). Kromě toho edice nabídne také 4K zobrazení při 60fps v případě PlayStation 5 verze. Na PS5 bude využita i podpora DualSense a bude vylepšena zvuková i grafická stránka. Režisérská edice bude dostupná i na PS4. Na původní verzi bud možné pořídit upgrade nebo zakoupit Ghost of Tsushima Director’s Cut. Nová edice bude dostupná od 20. srpna letošního roku.

„Pokud se zajímáte o historii, možná víte, že kromě Cušimy byl v tomto období napaden i sousední ostrov Iki. Dnes vám s radostí prozradíme, že se chystá zcela nová kapitola Jinova putování, která se bude odehrávat na ostrově Iki. V tomto novém příběhu se Jin vydá na ostrov, aby prošetřil zvěsti o přítomnosti Mongolů. Brzy se však ocitne uprostřed událostí, které ho donutí znovu prožít některé traumatické okamžiky z minulosti. O příběhu Iki se brzy podělíme s dalšími informacemi, ale už dnes můžeme potvrdit, že kromě zcela nového příběhu a nových postav obsahuje tento nový ostrov také spoustu nového obsahu, včetně zcela nových prostředí k prozkoumání, nové zbroje pro Jina i jeho koně, nových miniher, nových technik, nových typů nepřátel a mnoho dalšího. Jsou tu dokonce i nová zvířata, která si můžete pohladit,“ vyjádřili se autoři.

 

Původní zpráva:

Už brzy bychom se měli dočkat odhalení titulu Ghost of Ikishima. Samotný název už avizuje, že jde o spin-off populárního Ghost of Tsushima z minulého roku. Hra by měla zamířit na PS4 a PS5 ještě tento rok a dočkáme se tedy opět drsných bojů, tentokrát na ostrově Ikishima (Iki). Tuto původní spekulaci nyní potvrzuje fakt, že doména je zaregistrována a odkazuje na PlayStation blog - https://ghostofikishima.com/

Dle posledních informací nás čeká už příští týden velká prezentace od Sony, kde kromě Ghost of Ikishima uvidíme zřejmě i další herní novinky. Pokud za sebou nemáš hru Ghost of Tsushima, tak to musíš urychleně napravit, než vyjde pokračování!


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Ghost of Tsushima Director’s Cut, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.