Na PS5 možná půjdou spustit hry z PS1, PS2 a PS3

První tři generace konzolí PlayStation nabídly opravdu skvělé hry, které bohužel od doby PlayStation 4 není možné hrát na aktuálních generací. Navzdory populární Xbox zpětné kompatibilitě se Sony nemá k tomu, aby tuto variantu nabídla u PlayStation 5.

playstation5

zdroj obrázku: Sony

Zdá se ale, že tlak konkurence byl nakonec dostatečný a Sony zřejmě brzy přijde s vlastním řešením. Objevil se totiž patent, který má na svědomí přímo Mark Cerny (hlavní architekt PS Vita, PS4 a PS5). Patent byl registrován začátkem tohoto roku a zaměřuje se právě na zpětnou kompatibilitu. Konkrétně jde o úpravu frekvence současného hardwaru tak, aby byla schopná spustit PS1, PS2 a PS3 hry. Vynálezcem patentu je kromě Cerneho také David Simpson.

Hovoří se o tom, že zpětná kompatibilita by mohla být klíčovým prvkem pro Sony a kromě PS VR2 dalším významným milníkem vpřed. Sony navíc podle všeho plánuje službu, která bude podobná Xbox Game Passu, kde by si uživatelé mohli předplatit službu a získat přístup k různým hrám. Je tedy možné, že zpětná kompatibilita bude dostupná v rámci zatím označovaného Projektu Spartacus.


Pokud chceš mít zprávy nejen o konzoli PlayStation 5, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.