Final Fantasy XVI uvidíme už brzy

Jedna z největších a nejočekávanějších her pro PlayStation 5 je dozajista Final Fantasy XVI, které bylo představeno společně s prvními hrami pro konzoli PS5. Vývoj jde podle autorů poměrně dobře, ale je brzděn současnou situací ve světě. Producent hry Naoki Yoshida zveřejnil dopis fanouškům, v němž informuje o aktuálním stavu hry. Kvůli pandemii bylo nutné vývoj zpomalit a odložena tak bude samotná hra, ale i její prezentace, která měla proběhnout v letošním roce.

„Když jsme spolu mluvili naposledy, slíbil jsem, že více informací o hře Final Fantasy XVI přinesu někdy v roce 2021. Bohužel vám musím oznámit, že tento slib nebudu moci splnit, protože komplikace způsobené probíhající pandemií COVID-19 zpozdily vývoj hry téměř o půl roku,“ omlouvá se všem fanouškům producent Naoki Yoshida. Za zpožděním podle něj může hlavně skutečnost, že složili tým z talentovaných vývojářů z celého světa, ale bohužel většina z nich musela pracovat kvůli pandemii z domova. „Většinu roku 2021 jsme strávili řešením tohoto problému, a proto doufáme, že se od nového roku už budeme moci hlavně soustředit na vylepšování vizuální kvality, zlepšování bojových mechanik, dokončení filmečků i samotnou optimalizaci,“ dodává. A kdy můžeme čekat nové informace o hře? „S radostí vám mohu oznámit, že podle současného plánu uděláme velké představení hry na jaře 2022. Budeme se snažit fanoušci co nejvíce navnadit na vydání."

finalfantasy16

zdroj obrázku: Square Enix

Autoři rovněž děkují fanouškům za jejich podporu a trpělivost. Pokud vše půjde dobře, tak Final Fantasy XVI uvidíme v následujících týdnech.


 Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Final Fantasy XVI, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.