Fallout 5 je v plánu, ale až za pár let

Jednou z nejznámějších RPG sérií na poli videoher je dozajista značka Fallout. Vedoucí studia Bethesda, Todd Howard potvrdil, že už má nějaké nápady ohledně hry Fallout 5, kterou by fanoušci jistě ocenili. Aby také ne. Poslední díl dorazil v roce 2018, ale díky online prostředí si Fallout 76 vysloužil jistou kritiku.

fallout

zdroj obrázku: Bethesda Softworks

Z toho se hodlá Bethesda do budoucna poučit a chce cílit převážně na singleplayerový zážitek. Jak to ale vypadá s vývojem hry Fallout 5? Aktuálně se v Bethesdě aktivně pracuje na hře Starfield, která má vyjít v listopadu příštího roku pro novou generaci konzolí Xbox. Následně se má pracovat na hře The Elder Scrolls VI, která má před sebou ještě dlouhou cestu. Todd Howard k tomu dodává toto:

„Plánovali jsme mít takový rozestup mezi Skyrimem a dalším dílem? Nemohu říci, že je to dobře. Přál bych si, abych mohl mávnout kouzelnou hůlkou a hra, kterou chceme vytvořit, právě vyšla. Byly tu ale hry, které jsme chtěli také udělat. Fallout 4 byl obrovský úspěch a věnovali jsme mu hodně času. Chtěli jsme pak jít i do online hry s Fallout 76. Podívejte se, Fallout je součástí naší DNA. Občas jsme pracovali v průběhu času s dalšími lidmi, ale nemohu říci, co se stane. Znovu bych chtěl máchnout rukou a vydat Fallout 5. Víte, rád bych našel způsob, jak to urychlit, co děláme, ale nemůžu dnes nic říci a ani se k ničemu zavázat."

Z jeho vyjádření to tedy vypadá, že Fallout 5 by mohl dorazit až za několik let. Nápady na hru sice jsou, ale vývoj Bethesdy nepatří mezi ty nejrychlejší a autoři ani nehodlají něco uspěchat.


 Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Fallout 5, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.