Dying Light 2: Stay Human vysvětluje svůj odklad

Aktualizace k 13.10. 10:45:

Studio Techland se blíže vyjádřilo k tomu, proč byla hra Dying Light 2: Stay Human vlastně odložena. Hlavní designér Tymon Smektala se vyjádřil pro magazín EDGE. Důvodem odkladu byl fakt, že hra prý obsahuje obrovské množství vzájemně propletených mechanik a bylo potřeba vše několikrát otestovat, aby k hráčům nezamířil doslova paskvil. Smektala se k tomu vyjádřil takto:

dyinglight2

zdroj obrázku: Techland

„Vše ve hře kontrolujeme dvakrát. Dying Light 2 je plný komplexních a vzájemně se prolínajících systémů, za nimiž stojí stovky lidí. V určitém okamžiku se tyto systémy propojí a začnou fungovat společně, ale také se objeví chyby, které potřebují opravit. Většinou jde o jednoduché opravy, ale chceme se ujistit, že vše opravdu opravíme a vyladíme. Ty dva měsíce, které jsme odkladem získali, strávíme právě tímto. A možná během nic do hry dáme i pár dalších Easter Eggů. V původní hře byly některé schopnosti hlavního hrdiny jen jakousi výplní, a šlo jen o vylepšování atributů. V Dying Light 2 je ale každá nová schopnost menším game-changerem. Každou je možné okamžitě vyzkoušet na protivnících.“

Původní zpráva:

Ještě před pár hodinami jsme se mohli těšit na to, že v prosinci dorazí očekávaný akční titul Dying Light 2: Stay Human. Ten se však podobně jako další tituly posouvá až na rok 2022. Autoři ze studia Techland původně plánovali zombie akci vydat už 7. prosince. Vývojáři ale potřebují více času na dokončení.

„Ahoj všichni, dnes se s vámi musíme podělit o důležité novinky o pokroku ve vývoji hry Dying Light 2: Stay Human. Vždy bylo naším cílem budovat transparentní a upřímnou komunikace s naší komunitou, fanoušky a hráči. Každý den se snažíme v tomto ohledu zlepšovat. Tým jde neustále kupředu ve vývoji a hra je blízko cílové čáře.

Hra je kompletní, a právě ji testujeme. Je to zdaleka největší a nejambicióznější projekt, jaký jsme kdy dělali. Bohužel jsme zjistili, že abychom dostali hru na úroveň, jakou si představujeme, potřebujeme více času na její vylepšení a optimalizaci. Proto jsme se rozhodli přesunout datum vydání na 4. února 2022. Je nám líto, že vás necháváme čekat o něco déle, ale chceme, aby hra po vydání splnila vaše nejvyšší očekávání, a nechceme v tomto ohledu dělat kompromisy.

 

Mezitím bychom rádi poděkovali všem našim fanouškům z celého světa – bez vaší podpory a zpětné vazby bychom se na této cestě nikdy nedostali tak daleko. Kromě našich pravidelných aktualizací ještě na tento měsíc chystáme několika zajímavých novinek týkajících se hry," píše generální ředitel společnosti Techland Paweł Marchewka.

Nové datum pro Dying Light 2 je stanoveno na 4. února. Hra vyjde s českými titulky pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Dying Light 2, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.