Diablo 4 a Overwatch 2 nabírají zpoždění

Aktualizace k 03.11. 9:40:

Studio Blizzard Entertainment potvrdilo, že dva klíčové tituly nestihne vydat na interně stanovené termíny. Jedná se o hry Diablo IV a Overwatch 2. Původně se předpokládalo, že by tituly mohly vyjít už v roce 2022. Tak se ale nestane a tvůrci potřebují mnohem více času. Nové termíny zatím stanoveny nejsou. Blizzard k tomu vydal toto vyjádření:

„Během spolupráce s novým vedením se ukázalo, že některý obsah plánovaný na příští rok bude těžit z delšího vývoje, aby mohl naplnit svůj plný potenciál. Přestože na příští rok plánujeme velké množství obsahu, rozhodli jsme se odložit hry Diablo IV a Overwatch 2 na později, než bylo původně plánováno. Jedná se o jedny z nejočekávanějších her vůbec a naše týmy udělaly v posledním čtvrtletí obrovský pokrok na cestě k jejich dokončení. Věříme však, že když poskytneme týmům více času na vývoj, zajistíme, že tyto hry budou těšit komunity i několik dalších let.“

diablo 4

zdroj obrázku: Blizzard Entertainment

Poté, co za jeho nevhodné chování na pracovišti, vyhodil Blizzard šéfa studia J. Allena Bracka, tak jej nahradil Jen Oneal. Ten nyní odstupuje ze své funkce a nahradí jej Mike Ybarra.


Původní zpráva:

Když v roce 2012 vyšlo Diablo 3, tak většina fanoušků předpokládala, že na další díl nebudou čekat tak strašně dlouho. Od hry Diablo 2 uběhlo 12 let, než jsme se do světa Sanctuary vydali znovu. Jenže se ukazuje, že minimálně 10 let od třetího dílu čekat budeme. Diablo 4 stále nemá datum vydání, ale Blizzard se nyní vyjádřil, jak na tom s očekávaným titulem je.

„Pokračujeme v práci na Diablu 4, děláme významné pokroky a tým věnuje zdroje na vytvoření vzrušujícího obsahu, který bude hnacím motorem pro několik příštích let,“ řekl Daniel Alegre, provozní ředitel. Je tedy jasné, že Diablo 4 má být klíčovým titulem pro celou společnost, ale s vydáním to nevypadá ani na příští rok. Blizzard má v plánu vypustit v první polovině roku 2022 mobilní titul Diablo Immortal a až následně by se mělo objevit Diablo 4. Spekulace naznačují vydání v roce 2023.

 

Jak to tedy vypadá s dalšími hrami od Blizzardu? Už víme, že se chystá remaster absolutní legendy, a to Diablo 2 Resurrected. Ten vyjde 23. září a nabídne vylepšenou grafickou stránku, 4K rozlišení a moderní styl hraní.

Poslední známou hrou společnosti Blizzard je chystaný Overwatch 2. Podle určitých informací se vývoj zpozdil a nevypadá to, že bychom se hry dočkali v příštím roce. Autoři prý budou potřebovat mnohem více času na dokončení.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Diablo 4, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.