TOP 10 nejlepších her pro Xbox 360

Xbox 360 byl přímým konkurentem konzole PlayStation 3. Microsoftu se podařilo nabídnout skutečně kompaktní konzoli, která nabídla velmi zajímavé exkluzivní hry. My ti dnes představíme TOP 10 nejlepších her na Xbox 360. Pokud máš doma Xbox One nebo dokonce Xbox Series X/S, tak si je všechny můžeš zahrát díky zpětné kompatibilitě.

Gears of War 2

 

Série Gears of War začala právě na konzoli Xbox 360 a dodnes patří mezi nejsilnější značky Microsoftu. První díl byl vynikajícím úvodem do bitev na planetě Sera, ale druhý díl posunul značku mnohem dále. Příběhově navázal na konec prvního dějství a ukázal, kam směřují kroky týmu Delta. Ten se tentokrát vypraví do hlubokého podzemí planety, aby s Locusty ukončil válku jednou provždy.

Druhý díl ještě více ukázal, že Gears of War nejsou jen další tupou střílečkou, ale nabízí také kvalitní příběhové pozadí. Příkladem budiž Dom, který i po letech hledá svou unesenou ženu.

gears5

Fable 2

 

Série Fable je další úspěšnou značkou konzole Xbox. První díl byl doslova kouzelný. Pohádkový svět, který nabídl velmi pěkný příběh a různé možnosti volby. Druhý díl byl v tomto ohledu mnohem pokročilejší.

Bylo pouze na tobě, zda budeš zloduchem nebo lidumilem. Fable 2 ti umožnilo obě cesty, přičemž se dle toho hra měnila. Aktivit bylo ve hře přehršel a hlavní hrdina zde mohl mít například i svatbu. Na jakou stranu se postavíš ty?

Halo 3

 

Značka Halo má silné kořeny už z dob původní konzole Xbox. Třetí díl je většinou hráčů považován za ten vůbec nejlepší. Master Chief společně s umělou inteligencí Cortanou míří na planetu Zemi, aby zde zabránili invazi Covenantů. Rovněž se bude muset postavit parazitické hrozbě, která je nazývána Flood. Po ztroskotání v deštném pralese může příběh začít.

Třetí díl nabídl typičtější prostředí, na které jsme z našeho světa zvyklí, ale nebál se i výrazných změn v hratelnosti. Halo 3 je epický akční nářez, který ukázal, že série ještě nepatří do starého železa.

halo5

Red Dead Redemption

 

Red Dead Redemption byla hra, která redefinovala žánr westernovek. Dlouhé roky se totiž spekulovalo o tom, že o tuto tématiku už hráči nestojí. To by ale nebyl Rockstar, aby se nevytasil s naprosto masivní záležitostí, která potěšila téměř všechny hráče. Obrovská herní mapa s mnoha úkoly a nebezpečné prostředí na každém kroku.

Hlavním hrdinou je psanec John Marston, který žije spokojeně se svou rodinou, ale chybí mu divoký život, který jsme o pár let později mohli vidět v Red Dead Redemption 2. Pomůžeš mu v jeho cestě za pomstou?

rdr

Grand Theft Auto IV

 

Čtvrtý díl série Grand Theft Auto byl mnohými kritizován za svůj technologický stav. Druhou stránkou byl však fakt, že šlo o vynikající hru, která se odehrávala v americkém Liberty City (variace New Yorku) a nabízela rozsáhlé možnosti využití herní mapy. Tvůrci také poprvé přišli s nápadem mobilního telefonu jako centra pro přijímání úkolů.

Příběh se točí kolem Nico Bellica, který pochází ze Srbska a hodlá v Americe začít nový život. To by se mu mohlo podařit díky jeho bratranci Romanovi. Jenže na Romana má zálusk místní mafie. Dokážeš mu prostřednictvím Nika pomoci?

GTA 4

Zaklínač 2: Vrahové králů

 

Zaklínač 2 navázal na velký úspěch prvního dílu, který se bohužel i přes jistou snahu autorů nepodařilo přenést na konzole. Vrahové králů jsou příběhově mnohem temnější než první díl a ukazují nám, jak snadno mohou někteří zaklínači propadnout zlu a jaké to může mít následky. Geralt se tak vydává po stopě šíleného vraha, aby nastolil klid napříč královstvími.

Ačkoliv bylo cílem tvůrců, aby hra byla open-world záležitost, tak jim to nedovolily tehdejší možnosti. I tak se jednalo o velmi zdařilé RPG zejména po stránce příběhové. Druhý díl také značně pokročil v grafickém ztvárnění.

zaklinac2

Alan Wake

 

Alan Wake byl ve své době doslova trefou do černého. Studio Remedy ukázalo, že jsou velmi zdatní i v rozsáhlejších titulech. Alan Wake vypráví příběh spisovatele, který píše horory. Nicméně, poté co mu dojde inspirace, tak se rozhodne usadit se svou ženou v lesích u městečka Bright Falls. Jeho žena však záhy záhadně zmizí a Alan je veden svým rukopisem, který však nikdy nenapsal.

Alan Wake se i přes svou vynikající atmosféru a skvělou hratelnost nedokázal takzvaně prodat. Microsoft jej nerozumně vypustil přímo proti prvnímu Red Dead Redemption, což mělo za následek nízké prodeje. Na druhý díl se zatím marně čeká, ale nedávno svitla malá naděje.

Dark Souls

 

První titul tohoto typu Demon's Souls kdysi vyšel jen pro PlayStation 3. Tvůrci z From Software se tak rozhodli, že jejich další hra vyjde multiplatformě a dobře udělali. I hráči na Xboxu přijali Dark Souls s velkým nadšením. První díl ukázal, že dokonalý level design, náročné souboje a výzvy jsou přesně tím, co se od pořádného RPG očekává.

Série se díky prvnímu dílu stala naprostým kultem a zatím čítá 3 díly. Autoři však tvrdí, že až dokončí novou hru Elden Ring, tak není vyloučeno, že bychom se do Lordranu nemohli vydat i počtvrté.

darksouls

Dead Rising

 

Dead Rising byl ve své době velkým překvapením. Titul naprosto zaskočil tím, že umožňoval hráči, aby si dělal, co se mu zachce. V podstatě se vydáš s hlavním hrdinou do obchoďáku plného zombií, aby zde mohl pořídit ty nejlepší fotky své kariéry. Jenže se to trochu vymkne z ruky a je třeba zombíky likvidovat, jak jen to jde.

Dead Rising je zábavnou hrou nejen svou tématikou, ale také díky možnostem likvidace všudypřítomných živých mrtvých. Autoři se velmi inspirovali filmem Úsvit mrtvých a podařilo se jim z toho vytvořit náramnou zábavu.

deadrising

Forza Horizon

 

Forza Horizon započala na konzoli Xbox 360 svou dlouhou cestu a není divu, že se stala tak oblíbenou. Oproti původní sérii Forza Motorsport se totiž vydala směrem čisté arkády, která byla nesmírně zábavná. Autoři nabídli hráčům otevřenou mapu a byla zde možnost vydat se kamkoliv.

Forza Horizon úplně změnila vnímání značky Forza. Série najednou nabídla nevídanou volnost a nabídla hráči, aby se vyřádil, kde bude chtít a s jakýmkoliv vozidlem. Kromě závodů nechyběly ani různé výzvy a rychlostní rekordy.

forzahorizon


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o konzoli Xbox 360 a jejích hrách z první ruky, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.

Náš e-shop používá soubory cookies. Nedá se to jíst a podle nových pravidel EU to tady musíme mít. Odkliknutim se váš život nijak nezmění.