Využijte DOPRAVU ZDARMA. Objednejte nad 2000 Kč a použijte kód "platim online".

GTA 6 - Kdy dorazí pokračování fenomenální série a co nás asi čeká?

GTA 6 je předmětem častých diskuzí hráčů a aby také ne, když se GTA 5 stalo veleúspěšným kouskem, co se prodejů i kritiky týče. Jen těžko bychom mohli hledat momentálně očekávanější titul než pokračování této kultovní městské akce. Ačkoliv se blíží vydání nových konzolí a od vydání GTA 5 uplynulo už dlouhých 7 let, tak nemáme žádné zprávy o tom, že by se šestý díl měl objevit brzy. Nicméně, nějaké ty střípky stále unikají, tak se na ně pojďme podívat.

eepecmqsq6uqxiaukar1

Jaké budou hlavní postavy v GTA 6?

Asi spousta hráčů by byla ráda, pokud by se vrátili oblíbené hlavní postavy z GTA 5. Je však téměř 100%, že budou v šestém díle postavy úplně nové, byť nelze vyloučit případné cameo. Samotný příběh GTA 5 může skončit několika způsoby, kdy ani nemusí zůstat různé hlavní postavy naživu. Prostor pro pokračování je tu tedy spíše teoretický.

Hodně se hovoří o možnosti hrát za ženu. Ženské charaktery se v posledních letech dostávají do popředí a těší se poměrně velké oblibě, pakliže jsou dobře zpracovány. Své by o tom mohla vyprávět archeoložka Lara Croft z Tomb Raider nebo archeoložka Layla Hassan (potažmo Kassandra) z Assassin's Creed.

GTA nám zatím hlavní ženské charaktery v rámci příběhové kampaně nenabídlo. Objevují se pouze v rámci online zápolení či vedlejší postavy nebo jako náhodná NPC. Uvidíme tedy, kterému pohlaví dá nakonec Rockstar přednost.

Zatím je předmětem spekulací i to, zda se titul bude zaobírat více hratelnými postavami nebo jen jednou. V Red Dead Redemption 2 je hratelná postava pouze jedna, vyjma některých kapitol. GTA 5 bylo od začátku postavené na tom, že se dalo přepínat mezi 3 hlavními postavami, a to naprosto kdykoliv. Bude tohle možné i v dalším GTA?

 

Grand Theft Auto V: Premium Edition obsahuje:

 • Kompletní příběhový mód, včetně volného přístupu do Grand Theft Auto Online
 • Doplňky The Doomsday Heist, Gunrunning, Smuggler's Run, Bikers a další
 • Criminal Enterprise Starter Pack
 • 1 000 000 bonusové herní měny pro rychlý start

 

Kde se bude GTA 6 odehrávat?

Grand Theft Auto 6 zatím úzkostlivě tají i zasazení hry. Není tedy zatím příliš jasné, kam nás hra vezme tentokrát. Návrat do Liberty City nebo Los Santos by byl zřejmě zbytečný. Ani se příliš nepředpokládá, že by Rockstar udělal v novém zbylá dvě města z GTA: San Andreas – Las Venturas a San Fierro.

Často se spekulovalo nad tím, že by konečně mohla přijít na řadu Evropa či Asie. Pravdou je, že série se do Evropy podívala jen jednou, a to v titulu GTA: London 1961, které vyšlo v roce 1999. Bohužel už samotný pracovní název GTA 6 dává tušit, že série zůstane na americkém kontinentu. Project Americas je totiž více než výmluvný. Těžko říct, zda by se mohlo ještě něco změnit, ale poslední spekulace už hovoří o konkrétnějším zasazení.

Tvůrci z Rockstaru se prý chtějí zasazením dostat někam ke GTA: Vice City. To znamená, že bychom se měli dočkat upravené verze Miami. S tím se opět nabízí návrat do 60. let minulého století, a to zejména do období, kdy byly v Miami drogy na každém kroku a dodával sem svůj fet Pablo Escobar společně s kartelem z Cali.

Další úniky pochází z Redditu, avšak od poměrně ověřených uživatelů, kteří již dříve odhalily některé zásadní podrobnosti z herního odvětví. Dá se tedy předpokládat, že by se i tentokrát mohly trefit. Ti hovoří o tom, že se GTA 6 bude odehrávat o malinko později. Konkrétně v 70. a 80. letech minulého století. Insideři tvrdí, že jedním z měst má být přímo Vice City a druhým jakási variace na Rio de Janeiro. Dokonce existují i zmínky o minimálně jedné hlavní postavě, kterou má být pašerák drog Ricardo.

Kdy GTA 6 zřejmě dorazí?

Velkou záhadou je samozřejmě datum vydání. Ačkoliv se před pár lety většina zdrojů shodovala na tom, že GTA 6 vyjde začátkem nové generace konzolí, tak se tak nestane. Podle posledních informací je hra v poměrně raném stádiu vývoje, což znamená, že nejdříve bychom se mohli dočkat v roce 2022. Dá se tedy předpokládat, že další GTA vyjde už výhradně na nové konzole PlayStation 5 a Xbox Series X. Zejména proto, aby nebyl brzděn vývoj předchozí generací.

Některé spekulace hovoří o tom, že společnost Sony měla za ohromné peníze (mluví se až o 750 milionech dolarů) za exkluzivitu na GTA 6. Ta by zřejmě spočívala v tom, že by se GTA 6 v prvním roce podívalo pouze na PlayStation 5.

Co tvrdí nejpravděpodobnější únik informací o GTA 6?

O největší poprask kolem titulu GTA 6 se zatím postaral známý leaker - JackOLantern1982. Dle něj je několik zásadních informací, o které se z vývoje už může podělit. Jaké to jsou?

 • GTA 6 je ve vývoji od roku 2012. Do roku 2015 probíhala preprodukce a poté začal aktivní vývoj. Do té doby se Rockstar zaměřoval hlavně na Red Dead Redemption 2. Aktivně je hra ve vývoji něco kolem 5 let.
 • Potvrzeno, že GTA 6 má kódové označení PROJECT AMERICAS.
 • Dle všeho budou skutečně dvě města, a to Vice City a variace Rio de Janeira + objeví se v drobných misích i Liberty City (nepůjde o open-world město).
 • Postava by nakonec měla být jediná, a to již zmíněný Ricardo, což znamená že s ženským charakterem se opět nepočítá. Důležitou vedlejší postavou má být ale jakási Kacey. Ricardo má být malým drogovým dealerem, který však naváže větší kontakty a stane se postupně drogovým baronem. Hra se prý poměrně dost inspiruje seriálem Narcos.
 • Ve hře má být k dispozici ohromné vězení, které bude plně hratelnou částí.
 • Příběh bude vyprávěn pomocí kapitol, jako tomu bylo u Red Dead Redemption 2
 • Hra má reflektovat to, že budovy a vozidla postupem času realisticky stárnou. Dokonce má fungovat kompletní ekonomika. Příkladem budiž to, že některé drahé vozy získávají časem na vyšší hodnotě.
 • Objeví se Martin Madrazo, jako vedlejší postava, kterou můžeš znát z GTA 5. Spíše tu má ale vystupovat jeho mladší syn, pro kterého budeš plnit některé mise.
 • Zbraně bude možné využít jen podle toho, co bude postava schopna unést. Podobně jako v Red Dead Redemption 2.
 • Auto zde má podobnou funkci jako v Red Dead Redemption 2. Můžeš si v něm vozit různé předměty, zbraně nebo dokonce náhradní oblečení.
 • Ve hře se bude převážně mluvit anglicky, ale bude obsahovat i hodně španělštiny a dalších jazyků, což znamená, že budeš často číst titulky.
 • Hra vyjde jen na next-gen konzole PlayStation 5 a Xbox Series X.

 

 

Jak se tedy na GTA 6 těšíš? My poměrně hodně a vůbec nepochybujeme o tom, že to bude úchvatná pecka. Uvidíme, zda se tyto spekulace potvrdí či nikoliv. GTA 6 se snad dočkáme do dvou let. Dej nám vědět na Facebooku svůj názor ohledně šestého dílu!

Než dorazí GTA 6, tak si můžeš zkrátit čekání těmito tituly:

 


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o novém GTA z první ruky, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.

Náš e-shop používá soubory cookies. Nedá se to jíst a podle nových pravidel EU to tady musíme mít. Odkliknutim se váš život nijak nezmění.