PlayStation VR 2 vyjde v únoru 2023

Tak a je to oficiální! Dlouho očekáváné PlayStation VR2 dorazí na trh 22. února příštího roku. Nový headset je určen pro konzoli PlayStation 5 a kromě zcela nového provedení a parametrů, přinese také nové ovladače Sense a jejich nabíječku. Doporučená cena tohoto balení je 600 eur. Zároveň s uvedením bude k dispozici také bundle se hrou Horizon Call of the Mountain. Bundle bude stát 650 eur. Nabíječka k ovladačům by měla vyjít na 50 eur.

V tuto chvíli nejsou známé ceny pro český trh, ale odhadem by se mělo jednat o 15-18 tisíc korun. „V uplynulých měsících jsme vám představili PlayStation VR2 a přiblížili novou generaci her ve virtuální realitě, která vám umožní uniknout do nových světů a zažít přelomový pocit pohlcení,“ uvádí k tomu viceprezidentka značky, Isabelle Tomatis. PlayStation dodává, že hra Horizon Call of the Mountain nebude v balení ve fyzické podobě, ale pouze jako digitální varianta.

Sony představila nové tituly, které se na PlayStation VR2 objeví. Na launch by mělo být připraveno přes 20 her. Zatím víme o The Dark Pictures: Switchback VR, Crossfire: Sierra Squad, The Light Brigade, Cities VR, Cosmonious High, Hello Neighbor: Search and Rescue, Jurassic World Aftermath Collection, Pistol Whip VR, Zenith: The Last City, After The Fall a Tentacular. PlayStation VR2 tak pojme různé žánry od hororů přes střílečky až po casual záležitosti.

 

Technické specifikace PlayStation VR2:

Displej: 2× OLED se 4K HDR
Rozlišení panelu: 2000 × 2040 pro každé oko
Obnovovací frekvence: 90 Hz, 120 Hz
Rozteč čoček: upravitelná
Zorné pole: cca 110°
Senzory: Senzor pohybu (6osý snímací systém tvoří 3osý gimbal a 3osý akcelometr); Snímač připojení: infračervený senzor přiblížení
Kamery: 4 zabudované kamery na sledování soupravy a tváře, 1 infračervená kamera na sledování pohybu každého oka
Haptická odezva: ano
Konektivita: USB-C, zásuvka stereofonních sluchátek
Zvuk: vestavěný mikrofon

Sony počítá s tím, že na start prodeje by měla mít k dispozici dostatek kusů, aby uspokojila veškeré předobjednávky. Neměla by se tak opakovat situace s nedostupností konzolí PlayStation 5. Těšme se tedy na konec února!


Původní zpráva:

Podle posledních zpráv z Youtube kanálu PSVR Without Parole proběhl speciální event Sony za uzavřenými dveřmi na začátku tohoto týdne. Vybraným partnerům a médiím tak Sony představila nový PS VR headset, který má být důležitou součástí konzole PlayStation 5.

Cílem Sony je dle všeho to, aby se na VR přestaly dělat menší hříčky a pokusy, ale vznikaly pro něj plnohodnotné AAA tituly. Variantou by tak bylo, že titul by byl výhradně pro PlayStation VR nebo by byl jakýmsi hybridem, kdy by si šlo vybrat, zda budete hrát hru ve VR nebo klasicky.

psvr2-1

zdroj obrázku: Sony PlayStation

Headset má podle všeho pracovní označení NGVR (next-gen VR). Co se týče specifikací, tak zařízení používá OLED displej, který má rozlišení 4000x2080 pixelů. To znamená 2000x2040 pro jedno oko. Zorné pole je 110 stupňů, což je o 10 více, než mělo PSVR a o 20 stupňů více, než má Oculus Quest 2. Pokud jde o ovladače, ty už jsme viděli dříve na fotografiích. Budou podporovat adaptivní spouště i haptickou odezvu. Rovněž nabídnou dotykové senzory pro palec, ukazováček a prostředníček. Senzory dokážou detekovat i to, jak daleko od nich prsty jsou.

S vydáním NGVR se počítá na konec roku 2022. Samotné představení je naplánováno na začátek příštího roku. Otázkou zůstává cena, ale dá se předpokládat, že bude nižší než u konkurence, neboť podobnou cestou se vydala i první verze.

Pokud máš doma původní PlayStation VR, tak si nenech ujít naší akci na ovladače PlayStation Move!


Pokud chceš mít zprávy nejen o zařízení PS VR 2, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.