PS VR 2 má vyjít příští rok. Známe specifikace!

Podle posledních zpráv z Youtube kanálu PSVR Without Parole proběhl speciální event Sony za uzavřenými dveřmi na začátku tohoto týdne. Vybraným partnerům a médiím tak Sony představila nový PS VR headset, který má být důležitou součástí konzole PlayStation 5.

Cílem Sony je dle všeho to, aby se na VR přestaly dělat menší hříčky a pokusy, ale vznikaly pro něj plnohodnotné AAA tituly. Variantou by tak bylo, že titul by byl výhradně pro PlayStation VR nebo by byl jakýmsi hybridem, kdy by si šlo vybrat, zda budete hrát hru ve VR nebo klasicky.

psvr2-1

zdroj obrázku: Sony PlayStation

Headset má podle všeho pracovní označení NGVR (next-gen VR). Co se týče specifikací, tak zařízení používá OLED displej, který má rozlišení 4000x2080 pixelů. To znamená 2000x2040 pro jedno oko. Zorné pole je 110 stupňů, což je o 10 více, než mělo PSVR a o 20 stupňů více, než má Oculus Quest 2. Pokud jde o ovladače, ty už jsme viděli dříve na fotografiích. Budou podporovat adaptivní spouště i haptickou odezvu. Rovněž nabídnou dotykové senzory pro palec, ukazováček a prostředníček. Senzory dokážou detekovat i to, jak daleko od nich prsty jsou.

S vydáním NGVR se počítá na konec roku 2022. Samotné představení je naplánováno na začátek příštího roku. Otázkou zůstává cena, ale dá se předpokládat, že bude nižší než u konkurence, neboť podobnou cestou se vydala i první verze.

Pokud máš doma původní PlayStation VR, tak si nenech ujít naší akci na ovladače PlayStation Move!


Pokud chceš mít zprávy nejen o zařízení PS VR 2, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.