PlayStation 6 by měl dorazit v roce 2028

Je nadmíru jasné, že ačkoliv společnosti Sony a Microsoft před dvěma lety vypustily na trh konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S, tak se očekává další generace v budoucnu. Nyní díky tomu, že Microsoft provádí akvizici společnosti Activision Blizzard za neskutečných 68,7 miliard dolarů, tak vyplouvají na povrch informace o konkurenci. Sony totiž hodlá této obří akvizici zabránit a poslala vyjádření k situaci Úřadu pro hospodářskou soutěž (CMA).

„Společnost Microsoft nabídla, že hry Activisionu budou dostupné na PlayStationu pouze do roku 2027. V době, kdy SIE uvede na trh svoji novou generaci konzole PlayStation (což se stane pravděpodobně kolem roku TAJNÉ), ztratí přístup ke Call of Duty a dalším titulům Activisonu, což ji učiní zranitelnou následkem snížení její konkurenceschopnosti," uvádí Sony ve vyjádření. Některé pasáže jsou tajné, neboť nemohou být odtajněny, ale analytici mají celkem jasno v tom, že nová konzole PlayStation 6 by měla dorazit v roce 2028.

 

Úřad i Sony se obávají toho, že by mohlo dojít ke ztrátě konkurenceschopnosti PlayStationu v případě, že přijde o sérii Call of Duty. Microsoft toto popírá a nyní tvrdí, že mají se Sony dohodu na blízké roky ohledně stálého vydávání COD i na PlayStationu. Podle všeho ale má dojít k rozvázání této dohody v roce 2027. Pokud by tedy PlayStation 6 vyšel v roce 2028, tak by mohl být v tomto ohledu velmi znevýhodněn.

Určitě stojí za zmínku i fakt, že Sony v tuto chvíli nepovažuje sérii Battlefield za konkurenci Call of Duty. Dle jejich vyjádření je totiž značka momentálně slabá a nedokáže navázat na úspěchy populární vojenské série. Sony dokonce zmiňuje, že i pokud by vydala dostatečné prostředky na vývoj nové značky, tak není jisté, že by nová značka dostatečně uspěla v porovnání s Call of Duty. Uvidíme tedy, jak to celé dopadne. Jedno je ale jisté. Stále se s další generací konzolí počítá.


Pokud chceš mít zprávy nejen o konzoli PlayStation 6, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.