Herní kalendář 2022

2022

V roce 2022 nás nečeká žádný útlum z hlediska nových her. Ba naopak! Díky novým konzolím se toho chystá opravdu mnoho a díky našemu přehledu v podobě herního kalendáře, budeš mít informace o chystaných titulech z první ruky. Pokud tě zajímá, co nás tedy v následujících týdnech a měsících čeká, tak se mrkni níže.

 • Elden Ring - 21. ledna
 • S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl - 28. dubna
 • Test Drive Unlimited Solar Crown - 22. září
 • Starfield - 11. listopadu
 • Final Fantasy XVI
 • A Plague Tale: Requiem
 • ELEX 2
 • Ark 2
 • Skull & Bones
 • The Last Oricru
 • Vampire: The Masquerade – Swansong
 • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
 • LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
 • God of War: Ragnarok
 • Gotham Knights
 • Gran Turismo 7
 • Hogwarts Legacy
 • The Lord of the Rings: Gollum
 • State of Decay 3
 • Steelrising
 • Avatar: Frontiers of Pandora
 • The Callisto Protocol
 • Forspoken
 • The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2
 • Mario + Rabbids Sparks of Hope
 • Redfall
 • Splatoon 3
 • Suicide Squad: Kill the Justice League
 • Tiny Tina's Wonderlands
 • Two Point Campus
 • The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me
 • Resident Evil 4 Remake
 • Warhammer 40,000: Darktide

 

Elden Ring - 21. ledna (PlayStation 4 a Xbox One)

 

Přichází další úchvatný titul od studia From Software. Tím je Elden Ring. Zatím bylo zveřejněno pouze jedno video, ale dle zákulisních informací by hra měla vyjít v letošním roce, přičemž je téměř dokončená. Na titulu pracuje Hidetaka Miyazaki a rovněž autor legendární ságy Píseň ledu a ohně (Hra o trůny) – George R.R. Martin.

Elden Ring má být ohromným RPG, které staví na tom, že hráč se ocitá v neznámém světě, který bude velmi rozlehlý a nabídne dokonce možnosti dobývání nových území a pevností.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl - 28. dubna (Xbox Series X/S)

 

S.T.A.L.K.E.R. 2 byl dlouhé roky opředen tajemstvím. Už se na něm kdysi pracovalo a následně byl zrušen. Studio GSC Game World pak druhý díl znovuoznámilo naprosto nečekaně. Podobně jako v prvním díle, tak i v druhém pokračování se podíváme do Zóny, kde přežívají jen ti nejsilnější a nejlepší Stalkeři. Ti hledají jakékoliv artefakty či hodnotné předměty, které následně mohou na trhu prodat. Někteří se však odváží hlouběji do Zóny než ostatní.

Autoři opět nabídnou otevřený svět plný nástrah a nebezpečí. Nebudou chybět všemožné obludy, frakce a také zcela nové lokace. Okolí černobylské elektrárny evidentně nabízí více, než jsme si před lety mysleli.

Test Drive Unlimited Solar Crown - 22. září (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch)

Velmi nečekaného oznámení se dočkala hra Test Drive Unlimited Solar Crown. Série byla dlouhé roky u ledu, aby se mohla v příštím roce vrátit naplno. Solar Crown byla původně vrcholná soutěž v předchozím titulu Test Drive Unlimited 2, který vyšel v roce 2011. Ty se budeš muset rozhodnout ke kterému ze dvou klanů se přidáš. Buďto to bude Sharps, kteří disponují luxusními vozy nebo můžeš zvolit Rebely, kteří mají k dispozici sportovnější vozidla.

V rámci klanu budeš zvyšovat svou prestiž a budeš bojovat o co nejlepší umístění. Mezi potvrzenými značkami jsou Apollo, Aston Martin, Audi, BMW, Bugatti, Ferrari, Dodge, Koenigsegg atd. Těšíš se na návrat závodních vozidel?

Starfield - 11. listopadu (Xbox Series X/S)

RPG titul Starfield je už dlouhé roky vyvíjen společností Bethesda, ale teprve nyní jsme se dočkali podrobností. Autoři tuto hru prezentují jako vesmírný Skyrim, což zní velmi zajímavě. Za posledních 25 let jde o zcela novou značku této společnosti, která není nijak spojena s ostatními. Hráč má mít naprostou svobodu v tom, kam se vydá a co bude plnit. Uvidíme, jak hra bude vypadat poté, co budou vypuštěny první herní záběry.


Hry bez konkrétního data vydání

 

Final Fantasy XVI (PlayStation 5)

 

Sága Final Fantasy bude pokračovat už svým šestnáctým hlavním dílem. Final Fantasy XVI se vrátí ke kořenům fantasy série. Rozhodně nás tak nečekají žádné moderní či futuristické stavby či technologie. Hlavním hrdinou bude rytíř, který je bratrem prince Joshui a dělá mu ochránce. Mladý Joshua je schopen přivolat bájného Fénixe na pomoc a má také ohnivou moc léčit.

Podle všeho se dostaneme do situace, kdy zuří válka několika frakcí. Zatím se ví pouze o Twin Kingdoms a Zambrek Empire. Po celém světě navíc zuří nemoc, které se říká Blight. Dokážeš opět svět Final Fantasy zachránit? Hra je zatím časovou exkluzivitou na konzoli PlayStation 5.

A Plague Tale: Requiem (PlayStation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch)

Před dvěma lety dorazila nádherná hra z prostředí francouzského středověku A Plague Tale Innocence. V roce 2022 se dočká pokračování s názvem A Plague Tale: Requiem a je přislíbeno, že se vrátí oba hlavní hrdinové, tedy Amicia a Hugo. Zatím je jasné, že jejich boj o život neskončil a krysí invaze i nadále pokračuje a oni se jí budou muset postavit společně.

ELEX 2 (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S)

Velmi nečekané oznámení přišlo ze studia Piranha Bytes, kteří po více než 5 letech vydají pokračování titulu ELEX. Jax sice zachránil v prvním díle svět, ale objevuje se nová hrozba, které bude třeba se postavit. Opět nebude chybět rozsáhlý fantasy svět, který bude plný nestvůr a nejrůznějších frakcí. Ať už lidských či nikoliv.

ARK 2 (Xbox Series X/S)

 

ARK 2 byl oznámen už minulý rok a příliš jsme toho o něm zatím neslyšeli. Hlavní roli si ve hře střihne postava Santiago, kterou ztvárnil hollywoodský herec Vin Diesel. Kromě toho je také výkonným producentem celého projektu. Zatím není jasné o čem bude samotná zápletka, ale lidstvo se bude muset bránit se zbytky svých sil proti útokům a nájezdům nových nestvůr.

Skull & Bones (PlayStation 4 a Xbox One)

Titul Skull & Bones byl oznámen už v roce 2017. Tehdy se mělo jednat o online námořní záležitost, kde by hráči bojovali proti sobě, ale z původních plánů nakonec sešlo. Společnost Ubisoft se rozhodla, že tento pirátský projekt potřebuje více času a výrazné změny. Už před lety hovořila firma o tom, že vývoj námořních soubojů v Assassin’s Creed IV: Black Flag byl velmi náročný a je potřeba jej nějak využít.

Díky tomu, že Skull & Bones nabírá několikaleté zpoždění, tak nejenže dorazí na nové konzole, ale s největší pravděpodobností se dočkáme něčeho většího. Ostatně hráči více touží po tom, aby hra byla více jako Black Flag, jen bez assassinských prvků. Dočkáme se skutečně v nadcházejících měsících?

The Last Oricru (PlayStation 5 a Xbox Series X/S)

Ačkoliv to možná nevíš, tak hra The Last Oricru se původně jmenovala Lost Hero a české studio GoldKnights usilovně pracuje na tom, aby svou vizi naplnilo už v příštím roce. Má se jednat o mix středověkých reálií s futuristickými prvky. Obtížnost by se měla inspirovat u her typu Dark Souls a podobně. Uvidíme, jak tento český počin dopadne. O vydání hry se postará vydavatel Prime Matter.

Vampire: The Masquerade – Swansong (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S)

Značka Vampire: The Masquerade by se v příštím roce měla značně rozrůst. Nově je chystán titul Vampire: The Masquerade - Swansong. Ten nás vezme do Bostonu a zahrajeme si v něm za 3 různé upíry. Důležitým herním prvkem bude systém morálních voleb a jejich dopadů na zbytek obyvatel. Tvým úkolem bude dávat pozor na to, aby tvá postava nebyla odhalena.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S)

Vampire: The Masquerade Bloodlines je dodnes považováno za nejlepší titul, jaký se kdy objevil s upíří tématikou. Nabízel totiž velmi komplexní příběh, perfektní postavy a poměrně sofistikovanou tvorbu vlastní postavy. Na to hodlají tvůrci po letech navázat a představit tak naprosto fenomenální titul s touto tématikou. Město Seattle je plné podivných individuí a skupin, které v něm operují a jedním z podivných monster budeš i ty.

Budeš si muset zvolit ke které upíří organizaci se přidáš a budeš s ní bojovat o vládu nad obchodem s krví. Tvůrci slibují, že nás čekají různé upírské hrátky včetně schopností, jako vysávání, krvavá magie, ovládání mysli či létání.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch)

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga není ničím jiným než souhrnem všech titulů LEGO Star Wars. Bude zcela na tobě, do kterého filmu se příběhově vydáš. Zatím nám v kostičkovém světě autoři nenabídli poslední dvě filmové epizody. To se změní právě touto obří kolekcí, kdy zde bude v humorném stylu odvyprávěna celá sága Skywalkerů.

LEGO hry jsou vždy zábavou pro celou rodinu. Je úplně jedno kolik ti je, ale zábavu si zde užije každý. Je to dáno roztomilým stylem vyprávění a humorem, které tě budou doprovázet na cestě skrze největší sci-fi ságu, jaká byla kdy vytvořena. Vydej se na Geonosis, Dagobah, Hvězdovrah či Tatooine a zachraň celou galaxii.

God of War: Ragnarok (PlayStation 5)

 

Sony již potvrdila, že v roce 2021 vydá pokračování veleúspěšného hitu God of War. V God of War: Ragnarok by mělo dojít na bitvu, která zapříčiní konec světa. Kratos a Atreus se budou muset připravit na souboj se severským panteonem bohů. Ragnarok se blíží a s ním dlouhá a tvrdá zima. Měli bychom se podívat do světů, které jsme v předešlém díle nenavštívili a rozhodně i soubojový systém projde mnoha vylepšeními.

Ohledně God of War: Ragnarok se jeden z testerů nechal slyšet, že to co studio Santa Monica vyvíjí je v herním průmyslu doposud nevídané a doslova tě zaskočí jaká hra je a jak vypadá.

Gotham Knights (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S)

 

Gotham Knights je ve své podstatě přímým pokračováním série Batman Arkham. Hlavní hrdina Batman v posledním díle zemřel a Gotham Knights na tento fakt navazují. Novými ochránci Gothamu se tak stávají Batgirl, Robin, Nightwing a Red Hood. Celý Gotham by měl být ve hře přístupný a hrát půjde za kteroukoliv ze čtyř hlavních postav.

K dispozici bude variace na RPG prvky a základna Belfry, ze které budou začínat veškeré mise a noční tahy hrdinů. Zatím nevíme, jací záporáci, se čtveřici hrdinů postaví, ale je jasné, že je přiláká to, že Batman už ve městě není. Gotham Knights půjde hrát v rámci online kooperace, ale také zcela jako singleplayerovou záležitost.

Gran Turismo 7 (PlayStation 5)

 

Stejně jako na každé generaci PlayStation, tak i na PlayStation 5 dorazí série Gran Turismo. Konkrétně půjde o Gran Turismo 7. Hra si vždy zakládala na věrné simulaci jízdních vlastností a požitku z jízdy. Od posledního dílu Gran Turismo Sport je navíc celá série oficiálně uznávána organizací FIA a ve hře se konají skutečně uznávané a oceňované turnaje.

Polyphony Digital slibují, že Gran Turismo 7 na PlayStation 5 bude tím nejvěrnějším závodním zážitkem v dějinách celé značky. Závody budou plně licencované a podle reálné předlohy. Rozhodně se tak nestane, že by byla k dispozici arkádová otevřená mapa.

Hogwarts Legacy - (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S)

 

Pokud jsi fanoušek Harryho Pottera či akčních adventur, tak musíš okamžitě zbystřit. Na nové konzole se totiž řítí ta největší a nejlepší videohra, jakou si z tohoto univerza lze přát. Titul je vyvíjen pod plnohodnotnou licencí Wizarding World, takže nás čeká skutečný kouzelnický zážitek se vším všudy. Hra bude vyprávět vlastní příběh, který bude z 19. století a bude předcházet jak Harrymu Potterovi, tak i Fantastickým zvířatům.

Bude tak zcela unikátní sledovat, jak vypadal kouzelnický svět před Harrym Potterem, Voldemortem, Brumbálem a dalšími. Kromě samotných Bradavic, které mají být ohromné, tak nebudou chybět ani přilehlé oblasti, jako Zapovězený les nebo Prasinky. Půjde o plně open-world RPG, kde by mělo být možné téměř cokoliv. Neověřené úniky hovoří o tom, že půjde mít milostné vztahy s jinými postavami, účastnit se kouzelnických turnajů a famfrpálových utkání.

The Lord of the Rings: Gollum (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Nintendo Switch)

Jak už název napovídá, tak se podíváme do Tolkienova světa, který je v rámci fantasy velmi oblíbený. The Lord of the Rings: Gollum se zaměří na postavu Gluma. Glum má být záležitost, která umožní prozkoumávat zemi Mordor a typově by měla připomínat Prince z Persie. Příběh by zde měl být větvený dle provedených akcí. Glum není válečníkem, takže se spíše bude plížit stíny a přepadávat ze zálohy.

Částečně půjde i o jakýsi psychologický titul, neboť Glum bude promlouvat sám se sebou díky moci „Miláška“. Objeví se také některé populární postavy, ale autoři prý citlivě pracují s předlohou, aby jejich krátká role měla své opodstatnění. Půjde o přímočařejší záležitost, tudíž nebude k dispozici otevřený svět. Celý příběh by měl začít chvíli předtím, než Frodo vyrazí z Kraje a je zatím otázkou, kdy přesně skončí. To se dozvíš už brzy.

State of Decay 3 (Xbox One a Xbox Series X/S)

Studio Undead Labs pro nový Xbox Series X připravuje pokračování oblíbené série State of Decay. Série State of Decay se vždy vyznačovala tím, že nabídla odlišnou hratelnost v apokalypse zombií, než tomu bylo u jiných her. Ve hře totiž musíš hlídat zdravotní a psychický stav svých přeživších a rovněž shánět zdroje a bránit se před útoky nepřátel. A to jak už nemrtvých, tak i živých.

State of Decay 3 nabídne zcela nové grafické ztvárnění, a kromě klasických zombií budou přidána také nakažená a krvežíznivá zvířata. Vše by mělo probíhat premiérově v zasněženém prostředí.

Steelrising (PlayStation 5 a Xbox Series X/S)

Autoři zajímavého Greedfall nám poodhalili jejich nový titul, který vyjde v příštím roce. Jedná se o Steelrising v němž bude historie probíhat poněkud alternativně. Konkrétně se hra bude odehrávat v Paříži, zatímco probíhá francouzská revoluce. Král Ludvík XVI disponuje armádou robotů a terorizuje tak vlastní zemi. Ty se ujmeš automatonky Aegis, která slouží královně Marii Antoinettě. Hlavním úkolem bude ukončit tento teror. Steelrising bude však spíše akčnějšího rázu, nežli typickým RPG.

Avatar: The Frontiers of Pandora (PlayStation 5 a Xbox Series X/S)

 

Avatar: The Frontiers of Pandora je dalším velkým titulem od společnosti Ubisoft, která se tentokrát pokusí krásy Pandory nabídnout v rámci velkolepého RPG. Narozdíl od většiny open-world her nám Avatar nabídne pohled pouze s první osoby. Ocitneme se v kůži Na’vi a nebudeme jen slepě sledovat příběhové pozadí, ale tvůrci pro nás připraví novou příběhovou linku a spoustu vedlejších úkolů. Dá se předpokládat, že hra doprovodí druhý film v kinech. Ten nese název Avatar: The Way of Water.

The Callisto Protocol (PlayStation 5 a Xbox Series X/S)

The Callisto Protocol je duchovním nástupcem vesmírné série Dead Space. Titul se bude odehrávat v daleké budoucnosti (24. století), kde bude muset hráč uprchnout z vězení, kde však není všechno v pořádku. Ono vězení by navíc mělo být na jednom z měsíců planety Jupiter. Hra se bude hrát z pohledu třetí osoby a zřejmě se nějakých odkazů na Dead Space dočkáme.

Forspoken (PlayStation 5)

Forspoken je novým akčním RPG od autorů hry Final Fantasy XV. Ve hře se hlavní role ujme čarodějka Frey Holland, která se bude muset naučit té nejlepší magii, aby dokázala přežít v nehostinném světě Athia. Hlavní postavu ztvárnila herečka Ella Balinski. Hra je v plánu na příští rok, ale zatím jsme toho z ní příliš neviděli.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 (Nintendo Switch)

Nintendo zatím z nové Zeldy příliš neukázalo, ale dočkali jsme se alespoň prvního traileru. Ten jasně naznačil, že hra naváže na původní titul The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Stylizace hry zůstane naprosto stejná, ale tentokrát se podíváme do jiných míst tamního světa. Hlavním hrdinou bude opět Link a nově bude využívat speciálních portálů k přemisťování.

Mario + Rabbids Sparks of Hope (Nintendo Switch)

 

Mario a králíci byla až neuvěřitelně skvělá kombinace. Ubisoft ve spolupráci s NIntendem připravuje pokračování tohoto skvělého titulu. Mario + Rabbids Sparks of Hope opět nabídne strategický boj populárních postaviček Nintenda proti zlotřilým králíkům. Nově se však tahy nebudou řídit jen čtvercovou sítí, uvidíme tedy, jak budou nakonec zpracovány. Hra bude opět exkluzivitou pouze pro Switch.

Redfall (Xbox Series X/S)

 

Akční titul Redfall bude jednou z exkluzivit pro Xbox. Jak už název napovídá, tak titul se odehrává v městečku RedfallMassachusetts. Ty budeš jedním z přeživších, kteří se musí postavit nenasytným upírům. Titul je koncipován jako kooperační hra, kde bude třeba se postavit upírům najít si cestu z města ven za každou cenu. Konkrétní detaily o hře budou zveřejněny později.

Splatoon 3 (Nintendo Switch)

Nintendo myslí na své fanoušky a nehodlá je nechat dlouho čekat ohledně dalšího dílu akční série Splatoon. Vydáme se na poušť Splatlands, která je obývána Inklingy a Octolingy. Nedaleké město Splatsville je nachází v absolutním chaosu. Opět nás čekají zběsilé boje, přičemž nově autoři přidají zbraň, která se inspiruje lukem. Užijeme si také bitvy Turf Wars, kde se utkají čtyři hráči na každé straně!

Suicide Squad: Kill the Justice League

Dlouho se spekulovalo o tom, jakou hru nakonec studio Rocksteady po úspěšných Batmanech představí. Suicide Squad: Kill the Justice League už vlastně napovídá, o čem hra bude. Tentokrát se postavíme na stranu záporáků, a to konkrétně týmu ve složení Harley Quinn, Deadshot, King Shark a Captain Boomerang. Amanda Wallerová tým posílá do Metropolis, aby jednou pro vždy dostal členy Ligy Spravedlnosti. Titul by měl nabídnout kooperaci až 4 hráčů. Mělo by jít o příběhové pokračování původní série Batman Arkham.

Tiny Tina's Wonderlands

Fanoušci série Borderlands mohou jásat. Ačkoliv zatím není v přípravě oficiální 4 titul, tak se pracuje na spin-offu Tiny Tina’s Wonderlands. Hra se bude hodně inspirovat DLC Assault on Dragon Keep, které vyšlo k titulu Borderlands 2. Nebude chybět ani kooperace 4 hráčů a také populární postavy z univerza Borderlands.

Two Point Campus (PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch)

Tvůrci hry Two Point Hospital aktivně pracují na hře Two Point Campus. Tentokrát se tedy nevydáme do nemocničního prostředí, ale postavíme si doslova vlastní univerzitu. Opět půjde o strategii s velkou dávkou humoru a bude jen na tobě, jak se ti podaří využít studentského života a výstavby samotného campusu.

The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me (bude upřesněno)

Studio Supermassive Games je známé zejména pro svou antologii The Dark Pictures a tehdejší PS4 hit Until Dawn. Antologie The Dark Pictures bude pokračovat nejméně čtvrtým dílem. Díky registrované ochranné známce už víme, že další v pořadí bude epizoda s názvem The Devil in Me. Zatím neznáme podrobnosti, ale název by mohl naznačovat příběh okolo posednutí ďáblem a jeho následném vymýtání.

Resident Evil 4 Remake (bude upřesněno)

Resident Evil 4 Remake si zatím můžeme jen představovat, neboť Capcom zatím neposkytl žádné materiály. Na vině je i fakt, že vývoj prý nešel příliš dobře a Capcom jej převzal od společnosti M-Two. Důvodem měla být neuspokojivá kvalita a i fakt, že Resident Evil 3 Remake nebyl tak povedeným, jako Resident Evil 2. Dočkáme se tak nové grafické stránky, ale i nových hratelných prvků, přičemž hlavní postavou bude Leon Scott Kennedy, který bude pátrat po prezidentově dceři.

Warhammer 40,000: Darktide (Xbox Series X/S)

Warhammer 40,000: Darktide nás vezme do hráči oblíbeného světa v němž zuří boje s hordami nakažených. Zejména pak s agresivními uctívači Chaosu. My se vydáme se čtyřčlenným komandem na planetě Atoma Prime do města Tertium. Úkolem bude porazit kultistickou organizaci s názvem Admonition. Ve jménu inkvizice tak budeš likvidovat nepřátele s dalšími až 3 online spolubojovníky. Hra bude přímočarou FPS akcí.


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o chystaných titulech v roce 2022, tak se přihlas dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.

Náš e-shop používá soubory cookies. Nedá se to jíst a podle nových pravidel EU to tady musíme mít. Odkliknutim se váš život nijak nezmění.