TOP 10 nejlepších her pro Xbox One

Konzole Xbox One už bohužel musela uvolnit místo pro novější konzole Xbox Series X/S, ale my se podívali na to, které hry patří mezi ty nejlepší, jaké na ni kdy vyšly. Vybrali jsme tak TOP 10 her, které na Xbox One nesmíš minout. Pokud tedy některou z nich ještě nemáš odehranou, tak pospěš a naprav to!

Gears of War 4

 

V našem seznamu nesmí chybět ani druhý titul Gears, který dorazil na Xbox One. Po původní sérii to dlouho vypadalo, že se pokračování nedočkáme. Pak však přišla zpráva o tom, že Microsoft kupuje od Epicu veškerá práva na Gears of War. Vzniklo studio The Coalition, které začalo připravovat čtvrtý díl.

Ten nakonec dorazil z úplně novým příběhem. Navzdory předpokladům se nepodíváš do Pendulumských válek, ale do období, které mapuje Planetu Sera 25 let po pádu Lokustů. Marcus Fénix je zapomenutým hrdinou a jeho syn JD, který po útoku na vesnici, ve které žije, vyráží za pomstou proti novému druhu nepřítele.

Čtvrté Gears of War navázalo úspěšně na své předchůdce a nabízí nový pohled na to, jak válka na planetě Sera i nadále pokračuje. Zapoj se tedy do boje!

Gears 5

 

Studio Coalition rozhodně nelenilo a další příběh ze světa Gears dorazil na Xbox One tři roky po čtvrtém dějství. Pátý titul už využil pouze název Gears 5 a rozhodl se pro radikální změnu. Nabídl totiž otevřenější prostředí po vzoru moderních titulů a přišel se změnou hlavní postavy, kterou je nyní Kait Diaz, která musí zjistit více o svém původu a osudu.

Pátý díl nabízí spoustu akce, která dělá z Gears série ojedinělou vojenskou záležitost ve sci-fi kulisách. Poslední pokračování navíc nabízí šokující závěr, který tě namlsá na Gears 6, které by již mělo studio připravovat pro Xbox Series X/S.

Grand Theft Auto V

 

Ano, víme že jsme s GTA V otravovali už v našem přehledu nejlepších PlayStation 4 her, ale dá se říct, že tento titul naprosto ohromil na obou konzolích. GTA V vypráví bláznivý příběh tří zlodějů a podvodníků, kteří v Los Santos dělají vše proto, aby si nahrabali a získali co nejsilnější postavení v rámci hlavních gangů.

Nejhranější částí hry je však GTA Online, které je i po mnoha letech stále plné hráčů. Připoj se i ty mezi miliony ostatních a ukaž ostatním, že jsi lepší než oni.

Ori and the Will of the Wisps

 

Pět let od svého předchůdce nám Xbox One nabídl další nádherné dobrodružství Oriho. Ori se tentokrát spojí s potomkem svého předešlého nepřítele a společně se vydávají na nové dobrodružství. Opět se tak podíváš do nádherného pohádkového lesa, který nabídne nejedno překvapení. Pokud tě baví netradiční a příběhově krásné hopsačky, tak Ori je tím pravým ořechovým.

Forza Horizon 4

 

Série Forza se na Xboxu stala jakýmsi Gran Turismem. Ačkoliv tradiční Forza je stále velmi populární, tak čím dál oblíbenější se stává alternativní série Forza Horizon, která nabízí mnohem arkádovější pojetí.

Forza Horizon 4 tě vezme do Velké Británie a ukáže ti všechny její krásy na spanilém a poklidném venkově. Zvol si jedno z 450 různých aut dle libosti a vydej se do víru závodění a nekonečných projížděk doprovázených perfektní hudbou a také realistickým střídáním dne a noci včetně dynamického počasí.

Halo 5: Guardians

 

Master Chief se zatím naposledy ukázal v titulu Halo 5: Guardians a ty máš příležitost si jej vyzkoušet, než dorazí Halo Infinite. Hlavní hrdina se musí potýkat s velkou hrozbou, neboť UNSC na něj poslalo svého elitního zabijáka Spartana Locka.

Příběh je tu rozdělen na za obě strany. Budeš tedy bojovat za Master Chiefa v jednotce Blue, zatímco za Spartana Locka budeš velet týmu Osiris. Kdo nakonec z tohoto boje odejde vítězně? Nejlepší FPS akce na Xbox One je ti k dispozici.

Halo: The Master Chief Collection

 

Když už je řeč o sérii Halo a Master Chiefovi, tak ti nesmí uniknout ani Halo: The Master Chief Collection. Jelikož se začátky Halo datují až k původnímu Xboxu, tak spousta hráčů nedostala možnost si původní hry zahrát. To se však změnilo díky vydání kompletní kolekce těchto her.

V rámci kolekce si lze zahrát všechny hlavní tituly ze série. Nechybí tak Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST a Halo 4. Ty jsou doplněné také o výborné Halo Reach.

Sekiro: Shadows Die Twice

 

Série Dark Souls díky své popularitě dostala studio From Software mezi vývojářskou elitu. Díky tomu jsou nám z japonského studia nabízeny nové skvosty. Jedním z nich je i Sekiro: Shadows Die Twice. To nabízí unikátní zážitek z Feudálního Japonska, kde se postavíš mnohým nástrahám a nestvůrám a pokusíš se nastolit pořádek.

Vydej se do období Sengoku a navzdory svému handicapu se vydej do boje proti klanu Ashina, který si hodlá podmanit celé Japonsko. Sekiro: Shadows Die Twice nabídlo odlišný styl, a to velmi rychlý styl boje oproti předchozím titulům od populárního studia.

Resident Evil 7: Biohazard

 

Resident Evil je stále velmi populárním univerzem na poli hororového žánru. Sedmý díl však změnil způsob, jakým se celá série do té doby prezentovala. Resident Evil 7: Biohazard tě totiž vezme do domu šílené rodiny Bakerových.

Hlavní hrdina Ethan je postaven před své nejhorší noční můry a je nucen bojovat o svůj holý život. Dokáže se dostat pryč a zachránit při tom svou ženu Miu ze spárů šílenců? Nově se Resident Evil dočkal pohledu z první osoby, což jej dělá mnohem děsivějším.

Forza Motorsport 7

 

Forza Motorsport 7 je zatím poslední titul z legendární závodní série. Titul nabízí více než 700 licencovaných vozů od různých značek. Stejně jako ve Forza Horizon 4, tak i zde se během závodů realisticky, a hlavně dynamicky mění podmínky. Forza Motorsport 7 je navíc nádhernou ukázkou toho, jak může vypadat závodní hra naprosto realisticky, neboť umožňuje hraní ve 4K rozlišení při 60 snímcích za sekundu na konzoli Xbox One X.


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o konzoli Xbox One a jejích hrách z první ruky, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.