TOP 10 nejlepších her pro PS3

Konzole PlayStation 3 vyšla v roce 2006 a jednalo se o obrovský skok oproti předešlé generaci. Konzole doslova uchvátila fanoušky po celém světě. Nabízela řadu skvělých titulů, a právě díky této generaci se ukázalo, jakou sílu mají exkluzivní tituly s vynikajícím příběhem, čehož se Sony drží dodnes. Souhlasíš s naším výběrem deseti nejlepších her pro konzoli PlayStation 3?

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

 

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots mělo být vrcholným dílem Hidea Kojimy v rámci série. Šlo o závěrečný díl se Solidem Snakem, který se dokonce odehrává i v kulisách hlavního města Prahy. Solid Snake je hnán vědomím, že musí dostat Liquid Snakea dříve, než ho virus FoxDie zabije.

Tehdy poslední díl ságy zavedl hráče do nedaleké budoucnosti, kdy se Solid Snake z posledních sil snaží zabránit tomu, aby se protivníci zmocnili celého světa. Zvládne tomu předejít s tvojí pomocí na sklonku života?

Dead Space 2

 

Už první Dead Space ukázal, že akční titul dokáže být i solidně hororový. Jenže druhý díl veškeré tyto aspekty vyhnal do závratných výšin. Dead Space 2 opět vypráví příběh Isaaca Clarkea, který se tři roky po událostech z prvního dílu dostává na Sprawl, což je vesmírná kolonie vybudovaná na úlomku Saturnova měsíce.

Isaac záhy zjišťuje, že je i Sprawl zamořený Necromorphy. Do toho jej trápí smrt jeho přítelkyně Nicole a mimozemský artefakt Marker, který dokáže slušně potrápit mysl.

Journey

 

Journey bylo doslova zjevení. Titul, který nebyl před vydáním ani příliš promován, se stal doslova hitem. Šlo o menší záležitost, která dokázala hrát na city. V Journey jsme se stali poutníkem, který přes magický svět cestuje k záhadné hoře. Popis působí dojmem, že hra vlastně není ničím zajímavá, ale opak je pravdou.

Naprosto fantastické podání v úžasném artovém stylu a s vynikajícím soundtrackem. Atmosféra je skutečně brilantní a věříme, že si tenhle kousek dáš někdy znovu.

Red Dead Redemption

 

Red Dead Redemption je akční titul od společnosti Rockstar, který kdysi ukázal, jak parádní záležitost může být western v otevřeném světě. John Marston se jednoho dne rozhodne, že svou rodinu na čas opustí, aby mohl zažít opět zajímavá dobrodružství, jako tomu bylo před mnoha lety s Dutchovým gangem.

Red Dead Redemption bylo splněným snem pro veškeré nadšence do westernů. Naprosto obrovská a komplexní mapa, která nabídla nejrůznější aktivity a přestřelky. Máš na to se postavit divokému západu?

Grand Theft Auto V (GTA 5)

 

Možná tě to překvapí, ale GTA V už je na trhu od roku 2013, čímž stihla ještě éru konzolí PlayStation 3 a Xbox 360. V našem výběru samozřejmě nemůže chybět, neboť se jedná o doposud nepřekonanou městskou akci.

Na tehdejších konzolích šlo o první setkání s novodobým Los Santos a jeho přilehlým okolím. Hra nabízela vskutku výjimečnou grafickou stránku s velkou mírou detailů. O její popularitě svědčí i to, že GTA V vyšlo pro PlayStation 4 a Xbox One a nyní se chystá i na PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Bioshock Infinite

 

Série Bioshock nám zatím nabídla tři plnohodnotné díly. Jednalo se o velmi netradiční střílečky, které dokázaly zaujmout prostředím. Nejvíc v tomto případě Bioshock Infinite. Ten vyšel jako poslední a nabídnul velkolepé scenérie z létajícího města Columbia. Booker DeWitt je sem vyslán, aby zde našel mladou dívku Elizabeth.

Jak se však ukáže, tak Elizabeth není v Columbii zcela dobrovolně, a tak začíná boj o přežití a záchranu. Bioshock Infinite překonal veškerá očekávání, a to navzdory tomu, že někteří hráči odmítali připustit, že by mohlo být něco lepšího než podvodní město Rapture.

Uncharted 2: Among Thieves

 

Nathan Drake byl v prvním díle Uncharted živoucím důkazem toho, že Naughty Dog umí i akční žánr velmi dobře. Hláškující archeolog se vrátil v druhém pokračování, které svým zpracováním doslova vyráželo dech. Některé scény dokonce překonávaly i to, co známe z nejlepších hollywoodských filmů.

Druhé dobrodružství v sérii zavedlo Nathana až do Nepálu, kde pátral po tajemné Shamballe. Dle jistých zápisků Marca Pola totiž mohlo toto město pod povrchem naší planety skutečně existovat. Ale je tomu tak doopravdy? Nathan navíc nebyl jediný, kdo po bájném městě a jeho pokladu pátral, což mělo své následky.

Dark Souls

 

Dark Souls navázalo na úspěšného předchůdce, a to Demon's Souls. V Dark Souls se hráčům zpřístupnil svět Lordran, který ukrýval nejedno tajemství a také nejedno nebezpečí. Hlavním úkolem bylo bojovat s postupující temnotou, ale v cestě za nápravou světa stály doslova hordy nepřátel a silných bossů.

Jak je v sérii Dark Souls zvykem, tak smrt neznamená konec, ale nový začátek. Byl to právě první díl, který vsadil na fantastický level design napříč celým světem. Hratelnost byla úžasná a miliony hráčů tak umíraly znovu a znovu.

The Last of Us

 

The Last of Us je mnohými považován za nejlepší titul sedmé generace konzolí. To, co byla kdysi schopna předvést společnost Naughty Dog na již dosluhujícím PlayStation 3 bylo skutečně nevídané. Hra oplývala úžasnou grafickou stránkou a perfektním příběhem. Dosud je brána za jednu z nejlepších akčních her vůbec.

Příběh pašeráka Joela, který musel dovést mladou Ellie do Seattlu doslova chytil za srdce. Naprosto brilantní záležitost, která nenechala jednoho hráče během hraní v klidu. Není tedy divu, že na Last of Us Part II se čekalo jako na smilování.

God of War III

 

Spartský bojovník Kratos na PlayStation 3 uzavřel svou dlouhou cestu v ultimátním třetím díle. Na konci druhého dílu z něj regulérně dostali strach i další řečtí bohové a Kratova pomsta byla doslova epická. Nejenže se vydal za likvidací celého panteonu bohů, ale ve své zlobě v podstatě zničil cokoliv, co se mu postavilo do cesty.

Třetí díl byl skvělým zakončením původní trilogie. Šlo ještě o původní hack and slash akci, kdy jsme Krata pozorovali z izometrického pohledu a on kosil stovky nepřátel svými silnými komby a zbraněmi. Dokonči, co již před lety započalo a svrhni celý Olymp!


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o konzoli PlayStation 3 a jejích hrách z první ruky, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.