Marvel's Spider-Man 2 - datum vydání (INFO)

marvels-spider-man-2-peter-miles-pozadi

Článek o hře Marvel's Spider-Man 2 zatím vychází z oficiálních informací a vlastních spekulací. Zatím je tedy potřeba některé informace brát s rezervou, neboť se stále čeká na bližší představení od společnosti Sony. Dle všeho bychom se dalších informací mohli dočkat v nejbližších týdnech.

Marvel's Spider-Man je bezpochyby jeden z nejlepších titulů, jaké se objevily na konzoli PlayStation 4. Autoři ze studia Insomniac přistoupili tématu pavoučího muže velmi zodpovědně a využili aktivně veškerého příběhového pozadí, které takzvaný Spider-Verse nabízí. Díky tomu se tak ve hře objevily postavy, které jsme neměly šanci poznat skrze filmová zpracování.

Marvel's Spider-Man 2 - Obsah

Marvel's Spider-Man 2: Datum vydání a platformy

Marvel's Spider-Man 2: Čeština a lokalizace

Marvel's Spider-Man 2: Gameplay

Marvel's Spider-Man 2: Příběh a postavy

Marvel's Spider-Man 2: Multiplayer

 

V roce 2018 se tak jednalo o jeden z největších hitů a celosvětově se prodalo přes 20 milionů kopií, ačkoliv hra byla pouze pro jednu platformu. Očekával se pochopitelně druhý díl, který zatím zastoupil titul z roku 2020, kterým byl Marvel's Spider-Man: Miles Morales. Tento spin-off nabídl příběh druhého Spider-Mana. Tím je mladý Miles Morales a šlo o další zdařilé pokračování.

Jenže letech čekání se Sony konečně vytasila s oficiálním pokračováním. To má název Marvel's Spider-Man 2 a zatím jsme mohli vidět první teaser, který nám ukázal oba Spider-Many. Ti budou muset spojit síly, aby se postavili výraznému nepříteli. Není jím nikdo jiný než ikonický vesmírný symbiont Venom.

 

Marvel's Spider-Man 2: Datum vydání a platformy

Datum vydání se Sony nepodařilo ututlat, neboť Marvel’s Spider-Man 2 má dle Tonyho Todda vyjít v září letošního roku. Tony Todd však není žádným z leakerů, ale přímo jeden z herců, kteří natočili motion-capture a svůj hlas pro hru Marvel’s Spider-Man 2. Konkrétně hraje samotného Venoma a nyní na svém twitterovém účtu prozradil, že se hry dočkáme v září letošního roku.

V srpnu má být odstartovaná celosvětová reklamní kampaň. Tuto informaci potvrzuje i web VGC. Sluší se zmínit, že první díl vyšel rovněž v září, a to v roce 2018Marvel's Spider-Man 2 je už delší dobu ve vývoji a potvrzeno bylo, že tentokrát dorazí jen na nejnovější PlayStation 5. Tento krok je určitě rozumný, neboť hra bude moci nabídnout ohromující vizuál a herní možnosti.

 

Marvel's Spider-Man 2: Čeština a lokalizace

Tady nám nahrává do karet fakt, že společnost Sony se na našem území aktivně snaží počešťovat své exkluzivní tituly a zejména u těch největších hitů je to zatím jistota. Marvel's Spider-Man má navíc výhodu v tom, že již první díl a následný Miles Morales obsahují české titulky. S největší pravděpodobností se tak v prvních měsících roku 2023 dočkáme potvrzení, že se českých titulků dočkáme.

 

Marvel's Spider-Man 2: Gameplay

Dá se předpokládat, že Marvel's Spider-Man 2 nabídne podobný gameplay, jako tomu bylo u prvního dílu. Opět se tak budeme houpat na vysokých budovách New Yorku a chránit nevinné občany před zločinem. Nebude chybět ani propracovaný bojový systém, který toho nabízel hodně už v minulosti, ale nepochybujeme o tom, že studio Insomniac připraví i novou sadu pohybů a úderů. Navíc přítomnost Milese Moralese může nabídnout speciální komba v případě, že by Spider-Mani byly přítomni v konkrétním boji oba.

Tím, že budou ve hře oba Spider-Mani se nabízí i možnosti toho, že bychom si mohli vybrat s kterým Spider-Manem budeme danou misi plnit nebo se bude příběh různě přepínat mezi oběma postavami, což je ta pravděpodobnější varianta. Moc bychom nevsázeli na kooperaci ve dvou, ale nechme se překvapit, kdyby nám autoři chtěli udělat skutečnou radost. Naprosto nepravděpodobné je i to, že bychom opustili New York. Zejména pak Manhattan. Nelze ale vyloučit, že by se Spider-Mani mohli podívat do dalších čtvrtí - Bronx, Brooklyn, Queens a Staten Island.

 

Marvel's Spider-Man 2: Příběh a postavy

Přesnou zápletku druhého dějství zatím pochopitelně neznáme, ale můžeme si zatím shrnout známá fakta a pak si také trochu zaspekulovat. Zatím víme, že Marvel's Spider-Man 2 nabídne mnohem temnější tón, než tomu bylo u prvního dílu. V prvním traileru se krátce objeví jeden z nejhorších záporáků Spider-Mana, kterým je Venom. Důležité je také se zaposlouchat do monologu, který má zatím nespecifikovaná postava během traileru. Podle určitých indicií by se mohlo jednat o lovce Kravena, který rovněž uměl Spider-Manovi řádně zatopit.

Jak se ukázalo v posledních letech i u Marvel filmů, tak je důležité nedůvěřovat trailerům či ukázkám na 100 %. Je totiž dost možné, že Venom nakonec nebude hlavním záporákem, jak se nám nyní zdá. Jeho přítomnost je jistá, ale jak víme z komiksů, tak mnohdy se nakonec symbiont ukázal, jako vhodný pomocník Spider-Mana. Tohle ale zřejmě nebude ten případ.

zdroj obrázků: Insomniac Games

Poměrně klíčové bude i to, kdo nakonec bude Venomem. V původních komiksech jde o novináře Eddieho Brocka, který v reálném životě soupeří o lepší fotky s Peterem Parkerem, aniž by tušil, že on je Spider-Man. Je však možné, že si pro nás scénáristé nachystají nějaký zajímavý twist, kdy by se Venomem mohl stát klidně někdo z blízkého Peterova okolí. První díl lehce naznačil, že by teoreticky mohl být Venomem Harry Osbourne.

Společně s Venomem se nabízí otázka, zda se dočkáme i druhého symbionta. Červený symbiont Carnage je rovněž velmi děsivou postavou a v češtině je znám jako Masakr. Tento vesmírný parazit se v komiksech dal dohromady se šílencem jménem Cletus Kasady a společně byli velmi silným protivníkem, který však oproti Venomovi vystupuje jako jedna osoba.

Co se týče dalších záporáků, tak možností je skutečně mnoho. Spider-Man má v komiksech skutečně mnoho nepřátel, a ačkoliv jich v první díle bylo poměrně dost, tak to byla jen malá část toho, co by nám do budoucna mohlo studio Insomniac naservírovat. Dorazit by tak mohli například Green Goblin, Hydro-Man, Sandman, Lizard, Chameleon, Hobgoblin, Mysterio, Swarm a další.

Záměrně jednoho ze záporáků dáváme stranou a tím je Morbius. Ten se totiž nedávno představil v samostatném hraném snímku a je dost možné, že i kvůli tomu bude po vzájemné dohodě do hry obsazen.

 

Marvel's Spider-Man 2: Multiplayer

Tuto možnost jsme už nakousli výše v článku, ale zatím se nám příliš nezdá, že by autoři byli až natolik odvážní. Bylo by sice super si zahrát za oba Spider-Many v rámci kooperace, ale moc reálně to nevidíme. Rozhodně nelze počítat s tím, že by hra nabídla online bitvy nebo online režimy typu battle-royale. Očekáváme pouze online prvky z hlediska porovnávání časů v jednotlivých výzvách napříč New Yorkem. Podobné se ostatně objevily už v předchozím titulu, kde díky nim Spider-Man nabíral stále větší a větší popularitu u svých fanoušků.

Nechme se tedy překvapit, jak nakonec hra Marvel's Spider-Man 2 dopadne. My nemáme pochybnosti o tom, že by nás studio Insomniac nějak zklamalo. Ba naopak, očekáváme že nový Marvel's Spider-Man 2 naplní veškerá očekávání a dokáže překvapit i zaryté fanoušky. Budeme se tedy těšit na příští rok, kdy ti hru budeme moci nabídnout.

 

Díky za přečtení! Situaci budeme stále sledovat a článek neustále aktualizovat o nové informace.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow