Jaký bude titul Hitman 3?

Už v roce 2000 jsme si prvně mohli zahrát za Agenta 47, alias Hitmana. Od té doby vyšly další čtyři velké tituly a poté se Agent 47 vydal jinou cestou. Stal se z něj epizodický formát, který je rozdělen na tři sezóny, přičemž už 20. ledna se celá jeho cesta uzavře. Vyjde totiž poslední dějství z trilogie nazvané jako World of Assassination. My se nyní mrkneme na to, co nás už brzy čeká.

World of Assassination se tak blíží do samého konce a ústřední dějová linka se dočká rozuzlení o tom, odkud vlastně Agent 47 pochází a jaký je jeho skutečný původ. Hitman již během druhé sezóny totiž infiltroval nadnárodní utajenou organizaci Providence, která hýbe celým světovým děním.

hitman-3

Opět bude pro Hitmana klíčové, aby zůstal skryt. Sám v temnotě a mezi stíny tak, aby se dokázal infiltrovat tam, kde je třeba. Tvé cíle tak budou končit v černých pytlích a při troše umu a občas i štěstí takovým způsobem, že si toho nikdo nevšimne a případně to bude považováno za nehodu.

 

Jak už ukázaly předchozí sezóny, tak Hitman má velmi otevřené možnosti ohledně toho, jak se vypořádá se svými oběťmi a jaký celkově zvolí postup pro průchod hrou. Je tedy důležité si nejprve obhlídnout situaci a pořádně se zaměřit na důležité detaily, které jsou klíčové pro úspěšné dokončení dané mise. Není pochyb o tom, že tentokrát bude Hitman bojovat doslova o holý život, protože se dá předpokládat, že organizace Providence brzy odhalí, že má ve svých řadách infiltrátora.

Tvůrci nás opět vezmou do lokací napříč celým světem. Nebude tak chybět například venkovské sídlo Thornbridge Manor v Anglii, Dubaj a nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa, Berlín v Německu, hornaté kopce v Argentině nebo čínského město Chongqing. Poslední lokací mají být rumunské Karpaty. Dočkáme se tedy celkově šesti unikátních lokací. Celková atmosféra hry by měla být velmi temná a vážná. Nelze tedy předpokládat, že by poslední dějství bylo procházkou růžovým sadem.

Pokud vlastníš PlayStation VR, tak můžeš začít jásat. Autoři se rozhodli veškeré mise kompletně zpracovat i ve virtuální realitě. Nejenže si v tomto režimu můžeš projít celou hru, ale pokud vlastníš i předchozí sezóny, tak si lze zahrát touto cestou i všechny dosud vytvořené mise. Půjde o velmi unikátní zážitek a s trochou nadsázky lze říct, že by se mohlo jednat o další velký titul od vydání Resident Evil 7, který by nabízel takto komplexní prožitek ve virtuální realitě.

Druhé dějství nabídlo poněkud nečekaně multiplayerový režim, který byl nazván Ghost. Zde se soupeřilo s dalším hráčem v tom, kdo danou zakázku dokončí dříve. Bohužel se multiplayerový režim nesetkal s velkým nadšením, a tak se tvůrci rozhodli, že jej ze třetího dílu vyřadí. Dle slov autorů šlo o to, aby byla hráči nabídnuta perfektní singleplayerová záležitost. Jiný režim se tak do hry ani neplánuje.

Hitman 3 vyjde pro platformy PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a dokonce i na Nintendo Switch. Oproti ostatním verzím si však bude možné hru na Nintendu Switch zahrát pouze skrze cloudový stream, krabicové verze se tak prodávat nebudou. Český distributor nezvolil český překlad, a tak bude hra dostupná pouze v originálním znění a s původními titulky.

 

Rozhodně bude zajímavé sledovat, kam nás třetí sezóna zavede a jakým způsobem příběh ukončí. Dá se totiž předpokládat, že studio IO Interactive nebude chtít se svou populární značkou skončit navždy. Z posledních týdnů ale víme, že kromě Hitmana tvůrci pracují také na plnohodnotné herní adaptaci nejznámějšího agenta všech dob. James Bond alias 007 se dočká zcela nové hry, která by mohla být více přiblížena v průběhu tohoto roku. Hitman 3 vyjde už 20. ledna a my tě budeme informovat ihned, jak hru naskladníme!


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Hitman 3, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.