Jak by mohlo vypadat GTA VI a kdy se ho už konečně dočkáme?Aktualizace: Díky velkému množství informací o GTA 6 jsme sepsali aktualizovaný článek na toto téma

Ačkoliv nic oficiálního ze studia Rockstar dosud nevypadlo, tak nadšené očekávání hráčů upadá vždy jako poslední. Ohledně GTA VI můžeme s jistotou tvrdit, že se jej rozhodně dočkáme. Hlavní otázkou zůstává – Kdy to vlastně bude? My se dnes mrkneme na to, co by mohla hra nabídnout. O čem může být? Kam nás nakonec zavede a v čem bude jiná? Pojďme tedy na to.

Datum vydání

Prvně si povíme něco o datu vydání. Rockstar North nepatří mezi studia, která vlastní například Ubisoft, aby sypalo jednu hru za druhou. Právě naopak. Jako jeden z mála vývojářských subjektů ve videoherním průsmyslu si klade za cíl, vytvářet skutečně kvalitní herní kousky, které zkrátka vyžadují svůj čas, a ačkoliv je jejich vývoj neuvěřitelně náročný (zejména finančně), tak se vždy vyplatí.

Aktuálně tým usilovně pracuje také na pokračování legendární westernové akce Red Dead Redemption. Ta by měla vyjít letos na podzim a je tedy více než pravděpodobné, že šesté GTA by mohlo následovat. Od GTA V letos uplyne neuvěřitelných 5 let, co vyšlo tehdy pro PlayStation 3 a Xbox 360. O rok později také zavítalo na současnou generaci konzolí a nebyli ochuzeni ani PC hráči.

Teoreticky je možné, že nový díl nestihne již současnou generaci konzolí a zasáhne až následující. Aktuální odhady mluví o tom, že PlayStation 5 a další Xbox by měly být oznámeny v příštím roce, přičemž k uvedení na trh dojde v roce 2020. Stihne to do té doby nové GTA? Pokud ano, tak to bude podobné jako v případě pátého dílu. Hra by vyšla na konci aktuálního konzolového cyklu a následně by mohla být vylepšena pro nadcházející stroje. Tipujeme, že šesté GTA dorazí mezi roky 2019-2020.

Kde se bude hra odehrávat?

Jednu dobu se hodně spekulovalo o tom, že by série mohla opustit své standardní kulisy, tedy USA. Jelikož se jedinkrát v sérii podařilo, že se vše odehrávalo v Londýně, tak velká část fanoušků se přikláněla k tomu, že se podíváme právě do Velké Británie.

Nám by se také nějaká evropská metropole a samozřejmě i přilehlé okolí, velmi líbily. Zajímavých možností je mnoho. Paříž, Madrid nebo třeba Korsika či Kypr. Tyto možnosti by nabízely opět poněkud jiný zážitek z hraní. Bohužel poslední náznaky ukazují jiným směrem. Dle všeho má šestý díl pracovní název Project Americas. To značí, že území USA zkrátka neopustíme. Navíc se možná chystá velkolepý návrat do Vice City – města hříchů. Mezi hráči je velice oblíbené, takže by to dávalo smysl.

Období

Ohledně zasazení hry z hlediska časového období se vedou velmi zajímavé diskuze. Vypadá to, že bychom se nemuseli dočkat aktuální časové osy, ale hra by nás mohla zavést zpět. Dle jistých názorů to vypadá, že autory inspirovala série Mafia. Teoreticky bychom se tak mohli dostat do doby největšího rozkvětu mafie a tehdejších obchodů s drogami, bílým masem a zbraněmi.

Hlavní hrdinové

Toto je celkem oříšek. GTA V zvolilo úplně jiný přístup z hlediska vyprávění příběhu. Hráč měl k dispozici rovnou tři postavy a od určité fáze bylo možné mezi nimi dokonce libovolně přepínat. Koncept tří postav se osvědčil a vypadá to, že více postav bude mít i Red Dead Redemption, kde by měl být hratelný gang westernových lupičů. Zřejmě tak Rockstar využije tuto variantu i u dalšího GTA.

Velmi zajímavě zní i to, že tentokrát by se do hratelné role mohla dostat i žena. Ženské charaktery jsou ve hrách velmi oblíbené, avšak v městských akcích se k nim nedostáváme. Rozhodně bychom tuto variantu uvítali.

Exkluzivita PlayStationu?

Co považujeme za zajímavou spekulaci, tak je rozhodně ta, že by GTA VI mohlo být exkluzivním titulem konzole PlayStation 5. Dle všeho totiž probíhala jednání ze strany Sony vůči Rockstaru. Není zcela jasné, zda byla úspěšná či nikoliv. Je ale třeba říct, že Rockstar se Sony udržuje silnější vztahy než s Microsoftem, díky čemuž se často objevuje na konferencích PlayStationu. Pokud by tedy šestý díl byl výhradní exkluzivitou pro PlayStation 5, tak by to byl dokonalý tahák pro všechny hráče.

Jak se bohužel ukazuje, tak GTA VI zatím není v plánu v rozmezí měsíců, ale spíše nejbližších let. Jeho odhalení očekáváme nejdříve příští rok a tehdy se zřejmě dozvíme, zda se některé ze spekulací zakládaly na pravdě či nikoliv.


Martin Pilous

 

Pokud chceš mít zprávy nejen o novém GTA z první ruky, přihlaš se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.