Co nabídne Resident Evil 8: Village?

Série Resident Evil je tu již od roku 1996 a za tu dobu si získala slušné renomé na poli hororových videoher. Boj a pokusy o přežití ve světě plném zombií si zamilovaly miliony hráčů na celém světě. Postupně se celá sága neustále vyvíjí, což prokázala zejména u titulu Resident Evil 7: Biohazard. Ten se značnou měrou vymyká tomu, co známe z předešlých dílů.

Pohled z třetí osoby je nadobro pryč a tentokrát byl nahrazen první osobou. Ačkoliv se to mnohým nezdálo, tak pohled z první osoby v tomto případě překvapil. Jednotlivé sekvence plné strachu se staly ještě děsivějšími, neboť máš veškeré hrůzy přímo před očima. Sedmý díl se dokonce nebál jít tak daleko, že celá hra byla na PlayStation 4 k dispozici ve VR režimu.

Capcom se sedmým dílem trefil do černého. Po mnoha letech šlo o skutečně strašidelnou a místy i nepříjemnou hru. Z tohoto důvodu zůstal koncept posledního dějství z roku 2017 zachován. Resident Evil Village je totiž přímým pokračováním sedmého dílu, a tak i přesto, že nemá v názvu číslovku, jde již o osmý díl série.

Hlavním hrdinou bude znovu systémový inženýr Ethan Winters, který si střihl hlavní roli již v Resident Evil 7. Události kolem osmého dílu jsou zatím poměrně nejasné. Víme totiž, že Ethan nakonec svou ženu Miu zachránil a nyní s ní žije poměrně idylický život. Ten se však záhy rozpadne na prach, neboť do jeho domu vtrhne Chris Redfield se svou jednotkou a dle traileru Miu zastřelí, přičemž Ethan se záhy ocitá na neznámém místě.

Redfield jej odvede do neznámé evropské vesničky v horách, kde se Ethan probere zcela sám bez nikoho. Ačkoliv by samotná vesnice nemusela být tak strašlivým místem, tak je hlavní hrdina brzy vyveden z omylu. Vesnice je plná zla a brzy se vyplašený Ethan musí vyrovnat s tím, že jeho malá dcera byla unesena a je třeba ji znovu přivést zpět domů.

 

Ve vesnici kromě běžných obyvatel žijí také členové zvráceného kultu, vlkodlaci a další šílená monstra. Nad samotnou vesnicí se pak tyčí hrad Dimitrescu, ve kterém žije Lady Dimitrescu se svými upírkami. Momentálně na sebe Lady Dimitrescu stahuje veškerou pozornost fanoušků. Jde o skutečně vysokou dámu, která se nebojí využívat jistých předností ke své prezentaci. Jak se ukazuje, tak půjde o velmi nepříjemného soupeře a její upírky rozhodně nenechají Ethana se jen tak toulat po okolí.

Pojďme se však vrátit k samotnému začátku příběhu. Capcom zde vrací do hry jednu z nejvíce ikonických postav celého univerza. Chris Redfield je zpět, ale počkat! V Resident Evil 7 se objevil rovněž. Pozorní fandové však vědí, že jeho model byl odlišný od toho, co běžně známe. Chris měl jiný obličej i hlas. Šlo tedy o nějaký podvod? Zřejmě díky Village se dozvíme, proč Capcom na první pohled vyměnil tuto ikonickou postavu. Zdá se tedy, že se za Chrise kdosi vydával, neboť ve Village má opět původní model.

Musíme si tedy počkat na vysvětlení. Zatím to stále vyvolává spoustu otázek bez odpovědí. Resident Evil Village zachovává některé prvky z předešlého dílu, ale snaží se jít také evolučně kupředu. Vesnice by totiž měla být poměrně prostorná a nabídnout také mnohem více řešení při různých situacích. Jak tvůrci uvádějí, tak nepůjde ve hře jen o boj, ale čekají nás také různé hádanky. A dokonce i craftovací systém a mnoho dalšího. Vesnice má být také velmi rozsáhlá a délka hry má být mnohem větší, než u sedmého dějství.

resident7_1

Pokud nadšeně vzpomínáš na podivínského obchodníka ze hry Resident Evil 4, tak nemusíš smutnit. V Resident Evil Village se objeví Duke, což je nový obchodník. Jeho vzhled je poněkud bizarní, ale Capcom se v tomto ohledu snaží, aby hra dokázala překvapit na každém kroku. Ačkoliv je hra stále velmi akční záležitostí, tak je třeba počítat s tím, že hlavní slovo tu bude mít plížení a opatrný postup.

Ethan sice bude mít k dispozici nejrůznější typy zbraní, ale velmi omezené by mělo být střelivo a totéž platí i pro inventář, který nabídne jen malý prostor pro ukládání předmětů. Kromě běžných nepřátel se tu setkáš také s velmi nepříjemnými bossy a jak dodávají autoři, tak na střety s nimi prý rozhodně nezapomeneme.

Tvůrci z Capcomu slibují, že hra nabídne zatím nejstrašidelnější zážitek z dosavadních dílů. Resident Evil Village nemá být nic pro strašpytle. Samotná atmosféra, která ze zatím zveřejněných materiálů dýchá, je poměrně děsivá. Vesnice bude hrůzyplné místo a kult se s Ethanem rozhodně nebude mazlit. Je tedy třeba se postavit vlastnímu strachu a vstoupit na toto bohem zapomenuté místo.

Grafická stránka je velmi slušivá. Autoři hodně zapracovali na jednotlivých detailech nejrůznějších objektů, což ještě více umocňuje zážitek z celé hry. Vše vypadá velmi uvěřitelně. Nejlépe se míra detailů prezentuje na hradě Dimitrescu, kde můžeme spatřit nádherně vykreslené jednotlivé prvky nábytku, stejně tak jako mnoho dalšího.

Zajímavé je, že Capcom to zatím nevzdal, co se týče multiplayeru. Ačkoliv už několik pokusů selhalo, tak se opět dočkáme další multiplayerové řežby. Ta nese název Resident Evil RE:Verse a bude dostupná zdarma pro každého, kdo si pořídí Resident Evil Village.

Má jít o rychlé zápasy, kde se pokusíš zabít všechny své soupeře. Každý zápas bude trvat pouze 5 minut, takže půjde o poměrně rychlé boje. Hráč s nejvyšším počtem bodů vyhrává. Každý bod získáš za zabití nepřítele a pokud se ti při tom podaří neumírat, tak získáváš více bodů. Takzvaný killstreak ztratíš ve chvíli, kdy tě zabijí. Půjde jej však získat zpět, pokud následně zabiješ hráče, který porazil tebe.

Hra nabídne populární mapy z celé série Resident Evil a rovněž to samé platí o postavách. Setkáš se tu s ikonickými hrdiny, kteří se tě pokusí zlikvidovat. Není tak problém narazit na Chrise Redfielda, Leona S. Kennedyho nebo Adu Wong. Co hru poměrně odlišuje od ostatních je fakt, že po smrti se hned nevrátíš do svého charakteru. Když tě zabijí, tak se proměníš v jedno z monster. V závislosti na tom, kolik se ti před smrtí podařilo sehnat ampulek s virem.

Jedna ampulka ti zajistí už velmi slušnou příšeru a dvě dokonce jednu z těch největších jako jsou kupříkladu Nemesis nebo Super Tyrant. Pokud však žádnou nemáš, tak se proměníš v základní Fat Molded a ten, jak už někteří testeři tvrdí, je úplně k ničemu.

 

Uvidíme tedy, jak se nový multiplayerový režim mezi hráči uchytí. Letos navíc série oslaví 25 let od svého vzniku. Právě Resident Evil RE:Verse a samozřejmě Village mají být k této velkolepé oslavě nachystány. Ale to není vše. Už před nějakou dobou jsme se zmínili o nově chystaném filmu Resident Evil: Infinite Darkness, který je chystán na letošní rok ve spolupráci s Netflixem. Kromě toho také Netflix pracuje na novém hraném seriálu, ale ten s největší pravděpodobností vyjde až v příštím roce. A aby toho nebylo málo, tak se chystá i filmové zpracování, které bude rebootem původních filmů. Hlavní roli si střihne Kaya Scodelario a snímek by měl dorazit letos v září.

Resident Evil Village vychází už 7. května pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Připrav se na novou kapitolu strachu a postav se svým démonům!


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Resident Evil 8: Village, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.