5 věcí, které potřebujete vědět o Days Gone

Days Gone je očekávaná pecka od Sony, která již brzy spatří světlo světa. Pojďme před jejím vydáním prozkoumat několik zajímavostí, které vám mohly uniknout.


Postapokalypsa s vypjatou atmosférou

Days Gone si rozhodně dává záležet na atmosféře. A to nemluvíme jen o adrenalinu a ponurém a nebezpečném světě. Silné emoce dokáže vyvolat i dějová linka. Ztracená láska, opuštěné děti, morální dilemata. Více detailů prozrazovat nebudeme, nechceme vás ochudit o skvělý zážitek ze hry. A pozor, radost uděláme i těm, kteří neholdují cizím jazykům. Hra je připravovaná s českými titulky.

 

Pomalí a těžkopádní zombíci? V to nedoufejte!

Ve hře vás bude do infarktových situací přivádět hned několik druhů zombies. Někteří pomalejší, někteří ve skupinách a někteří naopak extra rychlí. Budete muset tedy sami vyhodnotit, jak se chovat, pokud se střetnete s jedním z druhů tváří v tvář. Aby akce nebylo málo, tvůrci pro vás připravili také například zběsilé medvědy nebo hladové vlky.

 

Motorka, nejlepší přítel člověka

V Days Gone budete muset chránit nejen sebe, ale i svoji motorku. V tomto otevřeném světě totiž na jiný dopravní prostředek nenarazíte. Motorka nepřijede na zapískání, může se rozbít a může jí dojít benzín. Bude tedy třeba hledat nářadí, prát se o něj se zombíky a postupně opravovat a vylepšovat vašeho jediného přítele ve hře.

V průběhu hry budete také vylepšovat prvky výbavy, zbraně a v neposlední řadě také svoje schopnosti a dovednosti.

 

Days-Gone

 

Edice, které mají co nabídnout

Na světě je už i speciální a sběratelská edice. Ve slušně našlápnuté sběratelské edici najdete kromě samotné hry také artbook od Dark Horse Comics, steelbook, samolepky a soundtrack ze hry. Každého správného hráče ale nejspíše nejvíc potěší soška Deacona, sedícího u své motorky a mrtvého zombíka. V edici také najdete tři speciální skiny pro motorku a pár dalších digitálních vychytávek, které budete moci odemknout hned na začátku hry.

Kromě sběratelské edice si můžete pořídit o poznání chudší ale stejně kvalitně provedenou speciální edici. V ní kromě digitálního obsahu najdete steelbook, soundtrack a artbook.

 

Naplánujte si pár dní volna

Na Days Gone si přichystejte pěkných pár dní volna. Autoři hry slíbili 30 hodin herního času, a to je už pořádná porce zábavy. Vydání hry bylo o dva měsíce odloženo a my věříme, že to na její kvalitě bude znát. Days Gone si budete moct zahrát už 26. dubna 2019. Hra bude dostupná pro konzoli PlayStation 4.

 

 

Jste připraveni k boji?


Ester Dufková